شما اینجا هستید
اجتماعی » امام جمعه گناوه: بانیان آیین محرم در پروتکل‌های بهداشتی الگو باشند

فدک- نعمت الله بهروزی؛ امام جمعه گناوه گفت: هیات‌های مذهبی، بانیان مراسم‌ و برگزارکنندگان آئین‌های مذهبی و عاشورایی باید در رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا برای دیگران الگو باشند.

به گزارش فدک، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در نشست هماهنگی برگزاری آئین‌های تاسوعا و عاشورای حسینی افزود: برگزاری مجالس و محافل اهل بیت (ع) به تعبیر فرمایش مقام معظم رهبری هم در خیرات و برکات و رحمت الهی و هم در توسل و تضرع در زندگی مؤثر است و باید نهایت استفاده را از این ایام ببریم.

وی گفت: عزاداری‌های ماه محرم باید به دقت منطبق با پروتکل‌های بهداشتی باشد تا فرصت سوء استفاده را از دشمنان و معاندان بگیرد و نتوانند از این مجالس بهره برداری سیاسی کنند.

امام جمعه گناوه اظهارکرد: امروز دشمن به دنبال برجسته کردن نقاط ضعف ما در فضای مجازی و تبلیغ علیه مقدسات دینی و مذهبی است و نباید بهانه‌ای به آنها داد.

رکنی حسینی گفت: بر اساس فرمایش رهبرمعظم انقلاب، دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا لازم اجرا است و  همگی باید تابع ایشان و قوانین باشیم.

امام جمعه گناوه اظهارداشت: افرادی که خطرات کرونا را هنوز باور ندارند باید توجه داشته باشند که نباید با این تفکر جان دیگران را به خطر بیاندازند و با رعایت نکردن پروتکل‌ها، ناقل ویروس به دیگران باشند.

وی  با تقدیر از دست اندرکاران برنامه‌های مذهبی ایام محرم در شهرستان گناوه با وجود شرایط کرونایی افزود: با توجه به وضعیت کرونایی شهرستان، برگزاری مجالس با تذکرات، سرکشی‌ها و نظارت‌های مستمر انجام می‌شود که قابل تقدیر است.

رکنی حسینی بیان کرد: ضمن حفظ شعائر و دستاوردهای حماسه کربلا، باید نماز ظهر عاشورا در فضای مناسب و تعداد افراد کم با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود.

امام جمعه گناوه  گفت: باید بکوشیم  تا از قیام امام حسین (ع) درس چگونه زندگی کردن بیاموزیم و فرهنگ عاشورا را در زندگی فردی و اجتماعی خود نهادینه کنیم.

در این نشست  رئیس اداره تبلیغات اسلامی، مسئول کانون مداحان و شورای هیات های مذهبی شهرستان گناوه حضور داشتند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی