شما اینجا هستید
اجتماعی » امام جمعه گناوه: دفاع از اصل ولایت رکن اساسی بصیرت فاطمی است

فدک- نعمت الله بهروزی؛ امام جمعه گناوه گفت: دفاع و حمایت از اصل امامت و ولایت و افشای چهره نفاق از پیامد و برکات مهم بصیرت در سیره فاطمی است که می‌تواند به عنوان نقشه راه برای مقابله و عبور از بحران‌ها و فتنه‌های دشمن استفاده شود.

به گزارش فدک، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در نشست مجازی بصیرت فاطمی افزود: تنها راه مقابله با دشمنان داخلی و خارجی و پیروزی بر تهدیدها و تحریم‌های دشمنان،  حرکت در مسیر ولایت فقیه است.

وی اظهارکرد: راه ملت ایران، ولایت پذیری و ولایت‌مداری است و باید در این مسیر با بصیرت حرکت کرد.

امام جمعه گناوه با بیان اینکه شناخت جریان نفاق از پیچیده‌ترین و مشکل ترین مسائل در جامعه اسلامی است، گفت: بعد از رحلت پیامبر (ص) چهره نفاق پیچیده‌تر شد و تنها کسی که در آن شرایط سخت می‌توانست به صورت علنی از چهره نفاق پرده بردارد و این جریان خطرناک را معرفی کند حضرت زهرا (س) بود.

رکنی حسینی افزود: زمان حیات پر خیر و برکت حضرت صدیقه طاهره (س) مقطعی حساس، پیچیده و بسیار ارزشمند است و از سخت‌ترین مقاطع حیات معصومین (ع) به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: حضرت زهرا (ص) با فراست و بصیرت الهی، پی به نفاق بعد از پیامبر (ص) بردند به همین دلیل با خطبه معروف فدک پرده از چهره آن برمی‌دارد.

امام جمعه گناوه گفت: حضرت زهرا (س) در این خطبه حضور منافقان در عرصه سیاست، کمرنگ شدن ارزش‌های دینی، پررنگ شدن معیارهای جاهلی، به صحنه آمدن فرصت طلبان و  سردادن شعار فتنه از جانب فتنه گران را از جمله عوامل کلیدی انحراف مسلمانان از مسیر ولایت و امامت بعد از پیامبر (ص) معرفی می‌کند.

وی افزود: سیره و زندگی و ولایت پذیری حضرت زهرا (س)  برای همه مسلمانان اسوه و الگو است و امروز همه ما باید بصیرت فاطمی داشته باشیم.

مسئول فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه پیام نور گناوه گفت: نشست مجازی بصیرت فاطمی به همت این دانشگاه و با همکاری حوزه علمیه الزهرا (س) به مناسبت شهادت ام ابیها و گرامیداشت حماسه ۹ دی برگزار شده است.

ضرغام خرمی افزود: زندگی کوتاه اما سراسر نورانی حضرت فاطمه زهرا (س) در ابعاد فردی و اجتماعی حاوی درس‌های فراوانی است که برای استفاده بیشتر نسل جوان باید تبیین و بازگو شود.

در پایان این نشست امام جمعه گناوه به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی