شما اینجا هستید
اجتماعی » امام جمعه گناوه: نماز جمعه خاری در چشم دشمنان اسلام است

فدک- عصمت اسماعیلی؛امام جمعه گناوه گفت:امروز نماز جمعه خاری در چشم دشمنان اسلام است و راه مقابله با هجمه‌های دشمنان فعال کردن این پایگاه‌ها و قرارگاه‌های فرهنگی است.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در گفتگو با خبرنگار فدک به مناسبت گرامیداشت سالروز اقامه نخستین نمازجمعه کشور در پنجم مرداد اظهار داشت: دین مبین اسلام به سه اجتماع مسلمانان اهمیت خاصی قائل شده که اجتماع روزانه همان حضور در مساجد و نماز جماعت، حضور سالانه مسلمانان در حج، نماز جمعه به صورت هفتگی این اجتماع‌ها است.

امام جمعه گناوه گفت: خداوند در قرآن کریم سوره مبارک جمعه را در اهمیت نماز جمعه و مختص این اجتماع و فریضه سیاسی و عبادی بر پیامبر (ص) نازل فرموده است.

وی یادآور شد: پیامبر گرامی اسلام (ص) در نخستین روزهای هجرت در زمینه اقامه نماز جمعه نقش آفرینی فرمودند تا جایگاهی برای اجتماع هفتگی مسلمانان و پایگاهی برای مسائل اجتماعی سیاسی و بیداری عمومی جامعه باشد.

وی گفت: نماز جمعه از مهمترین دست آوردها و برکات انقلاب اسلامی است که برپایی آن منشأ برکات و آثار فراوانی در جامعه بوده است.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: امروز نماز جمعه خاری در چشم دشمنان اسلام است و راه مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان فعال کردن این پایگاه‌ها و قرارگاه‌های فرهنگی است.

امام جمعه گناوه ادامه داد: نماز جمعه همواره پایگاه عظیم الهی برای حضور مسلمانان بوده و دارای آثار و برکات سازنده تربیتی و اجتماعی فراوانی است.

وی اضافه کرد: تقویت روحیه اخوت و برادری، محل تشکل نیروهای اسلام، رشد فکری سیاسی جوانان، مرکز بسیج مردمی، میعادگاه مسلمانان برای تصمیم‌های مهم اجتماعی و سیاسی و عبادی از آثار و برکات نماز جمعه است و مصلی‌های جمعه در اوایل جنگ تحمیلی محل حضور و اعزام بسیجیان از این مرکز برای حضور در جبهه‌های حق علیه باطل بوده است.

وی گفت: شعار ملی امسال به مناسبت ۵ مرداد سالروز اولین اقامه نماز جمعه در کشور «ایران قوی، همبستگی ملی و مسئولیت اجتماعی» در نظر گرفته شده است.

وی افزود: امروز ایران اسلامی به برکت نظام مقدس اسلامی و خون شهدا قوی‌ترین کشور در منطقه است و این دستاوردها به دلیل حضور جوانان و دانشمندان جوان و با ایمان کشور در عرصه‌های سازندگی و دفاعی حاصل شده است.

امام جمعه گناوه ادامه داد: همبستگی ملی از نکات مهم در شعار امسال است که رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر آن تاکید فرمودند.

وی یادآور شد: دشمنان انقلاب اسلامی همواره با توطئه‌ها و نقشه‌های شوم خود سعی در ضربه زدن به این شجره طیبه را دارند و حفظ اتحاد و همبستگی و انسجام در جای جای ایران اسلامی از مهمترین ضروریات امروز جامعه برای مقابله با هرگونه توطئه این دشمنان است.

حجت الاسلام رکنی حسینی گفت: همبستگی و اتحاد و یک صدایی جامعه تاکید رهبر معظم انقلاب و امام راحل (ره) است و در سایه این وحدت و همدلی می‌توان به اهداف نظام مقدس اسلامی دست یافت.

وی با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار امام جمعه در جامعه ادامه داد: نقش امام جمعه نقش محوری است و امامان جمعه نباید وابسته به گروه یا جناح خاص باشند بلکه باید متعلق به همه آحاد جامعه باشند.

حجت الاسلام رکنی حسینی تصریح کرد: امامان جمعه زمانی در اجرای رسالت و وظایف محول موفق می‌شوند که از حزب و جناح خاصی جانبداری نکنند در غیر این صورت نمی‌توانند پدر معنوی و متعلق به همه افکار جامعه باشند.

وی خاطرنشان کرد: نمازجمعه قرارگاه ایمان، تقوا، اخلاق و بصیرت و فرمانده آن امام جمعه است و امامان جمعه به عنوان فرماندهان قرارگاه فرهنگی نباید به حزب و گروه خاصی وابسته باشند و تنها در مسیر و چارچوب خط ولایت فقیه گام بردارند.

وی با تبریک این روز و گرامیداشت یاد شهدا از تلاش‌های همه دست اندر کاران ستاد نماز جمعه گناوه که در این قرار گاه مقدس به ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ناب انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند تقدیر کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی