شما اینجا هستید
اجتماعی » اهالی روستای “تاجملکی” گناوه به آرزوی ۴۰ ساله خود رسیدند

فدک- نعمت الله بهروزی؛ آسفالت جاده دسترسی روستای “تاجملکی” بخش مرکزی شهرستان گناوه آرزوی بیش از ۴۰ سال مردم این دیار بود که در هفته دولت امسال به بهره‌برداری رسید و موجب خوشحالی آنها شد.

به گزارش فدک،با توجه به موقعیت مهم  و اتصال جاده روستای تاجملکی به ۲ راه ارتباطی گناوه به گچساران و روستای فخرآوری  به طول ۱۲ کیلومتر ، آسفالت این جاده بسیار مهم و از مطالبه های دیرینه مردم این روستا بود.

با اجرا و بهره‌برداری این پروژه، علاوه بر اینکه مردم این روستا از این مسیر استفاده می کنند اهالی چندین روستای دیگر نیز از آن تردد می‌کنند و این مسیر بین روستایی برای تردد جمعیت قابل‌توجهی از اهالی روستاهای بخش مرکزی حائز اهمیت است.

در آیین افتتاح آسفالت این مسیر، ذوق زدگی و خوشحالی در بین اهالی موج می زد و با گشاده رویی و پذیرایی از مسئولان استقبال و گوسفند قربانی کردند.

آنها اظهارداشتند: آسفالت نبودن جاده این روستا، باعث مهاجرت مردم در سالیان گذشته از این منطقه شده بود، اما با این اقدام، شاهد برگشت مردم به این روستا خواهیم بود.

حضور مادر شهید فضل الله حیاتی از ساکنان این روستا به این مراسم جلوه خاصی بخشیده بود.

مادر این شهید با حالت خاضع و خرسند از تمامی کسانی که در به سرانجام رسیدن این پروژه زحمت کشیدند از جمله نماینده حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدارمرکزی و امام جمعه و اداره راهداری تقدیر کرد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم در مجلس شورای اسلامی در آیین بهره برداری این پروژه گفت: فلسفه وجودی انقلاب اسلامی خدمات دهی مطلوب و مناسب به مردم در دورترین نقاط کشور از جمله در روستاها بوده است.

عبدالکریم جمیری افزود: در طول بیش از ۴۰ سال از عمرباشکوه عزتمند نظام و انقلاب، کارهای بزرگ در سطح کل کشور صورت گرفته است که قابل مقایسه با دوران قبل انقلاب نیست.

بخشدار مرکزی گناوه گفت: یکی از دغدغه های بیش از ۴۰ ساله مردم این روستا به همت پیگیری نماینده مجلس، فرماندار و دیگر مسئولان برطرف و از آسفالت بهره مند شدند.

خدیجه دشتی افزود: باتوجه به اینکه راه روستای تاجملکی به عنوان محور ارتباطی میان بر به گچساران است، با آسفالت این محور شاهد رشد و توسعه این روستا و روستاهای همجوار خواهیم بود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گناوه گفت: عملیات اجرایی تعریض، بهسازی و آسفالت جاده دسترسی روستای تاجملکی به طول ۵.۵ کیلومتر و ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرستانی و استانی انجام و در هفته دولت امسال به بهره برداری رسیده است.

سیدابوالحسن علوی از حضور مستمر و پیگیری‌های مکرر نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان گناوه در تخصیص اعتبار این پروژه تقدیر کرد.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی