شما اینجا هستید
اجتماعی » بخشدار امام حسن: ظرفیت شرکت‌های جدید نفتی مستقر در دیلم برای اشتغال بومیان استفاده شد

فدک- نعمت الله بهروزی؛ بخشدار امام حسن گفت: با پیگیری‌های به‌عمل آمده، از فرصت‌های اشتغال شرکت‌های پتروامید آسیا و پروژه انتقال نفت گوره به جاسک مستقر در این شهرستان برای اشتغال مردم بومی منطقه بخوبی استفاده شده‌است.

کریم خلیفه لیراوی افزود: در پترو امید که از بزرگ‌ترین شرکت‌های ذخیره‌سازی نفت خام با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه در سال ۱۳۹۶ در حوزه این بخش افتتاح شد، با پیگیری و تلاش شبانه روزی توانستیم از این ظرفیت در حوزه اشتغال بخوبی عمل و تعداد قابل توجهی از افراد جویای کار بومی را در این شرکت مشغول بکار کنیم.

وی اظهارکرد: با اقدام‌های صورت گرفته در این شرکت اکنون نزدیک به ۷۰ درصد از شاغلان آن از بومیان منطقه که از این افراد، حدود ۱۵ نفر اهالی ساکن در روستای بوالفتح محل استقرار این شرکت هستند.

بخشدار امام حسن ادامه داد: پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک از دیگر پروژه‌های فعال سطح ملی در این منطقه است که تعداد قابل توجهی از جوانان بخش در آن اشتغال بکار دارند.

وی گفت: به جرات می‌توان اعلام کرد در روستاهای پیرامون این ۲ شرکت فقط  تعداد انگشت شماری از ساکنان آنها در شرکت‌های یادشده مشغول به کار نیستند.

خلیفه لیراوی افزود:  به برکت این دو پروژه نفتی و پیگیری مسئولان،  هم اکنون روستای بوالفتح این بخش روستای بدون بیکار به شمار می‌آید.

وی بیان کرد: در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت‌های نفتی منطقه در چندسال اخیر در بخش‌های آموزش و آب شرب، اقدام‌های خوبی صورت گرفته است.

بخشدار امام حسن  افزود: در حالیکه این بخش در زمینه تامین آب شرب در فصل تابستان با تنش مواجه بود، در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت نفت، روستاهای لیراوی میانی و شرقی این بخش از آب اختصاصی نفت و گاز گچساران و شهر امام حسن و دو روستای مالکی و قنات از منطقه نفتی بهرگان استفاده  و تابستان امسال  را با کمترین تنش آبی سپری کردند.

وی با گرامیداشت دهه مبارک فجر افزود: در این دهه چندین طرح گردشگری در روستای حصار شامل اقامتگاه بوم‌گردی، سفره خانه سنتی و کارگاه گرگوربافی با اخذ تسهیلات بانکی و بخش خصوصی به بهره‌برداری خواهد رسید.

خلیفه لیراوی بیان کرد: یک کارگاه تولیدی دستکش ایمنی با مشارکت جوانان روستای حسن آباد این بخش در دست احداث است که در فاز اول ۱۲ نفر مشغول بکار خواهند شد و امیدواریم تا قبل  پایان سال ۹۹ وارد چرخه تولید شود.

بخشدار امام حسن، پرورش ماهی در قفس را از دیگر پروژه‌های فعال در این بخش عنوان کرد و گفت: فاز اول این پروژه در سال گذشته انجام شد و قرار است فاز دوم آن در چند روز آینده شروع شود.

وی افزود: برای روستاهای این بخش در حوزه زیرساختها و توسعه آب، برق و گاز گام‌های خوبی برداشته شده‌است که در این ارتباط همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار گازکشی و  تنها روستای فاقد آب و برق  مالکی بود که  از این نعمت در دهه فجر امسال برخوردار خواهد شد.

خلیفه لیراوی بیان کرد: همه موظفیم خدمات و دستاوردهای انقلاب را در دهه فجر به مردم اطلاع رسانی کنیم.

وی گفت: در چندسال اخیر فعالیت‌ها و خدمات گسترده‌ای در این بخش صورت گرفته است که در دهه فجر امسال با یک برنامه ریزی خوب در قالب عکس، فیلم و مصاحبه اطلاع رسانی می‌شود.

بخشدار امام حسن افزود: بهسازی ورودی‌های شهر امام حسن از دو سمت گناوه و دیلم ، اجرای بلوار ورودی شهر از سمت دیلم، فاز اول خیابان امامزاده حسن، احداث نجات غریق، راه‌اندازی واحد ایمنی و آتش نشانی، احداث سکوی تماشاگر و  چمن‌کاری ورزشگاه، کفپوش و نصب وسایل سرمایشی در سالن ورزشی، احداث پیست قایقرانی بخش و مجتمع فرهنگی هنری، اجرای یادمان و بوستان شهدای گمنام، دیوارکشی و تعیین محدوده شیلات و ساماندهی خور و قایق‌های صیادی از عمده ترین خدمات و عملکرد صورت گرفته چندسال اخیر در مرکز بخش است.

وی با بیان اینکه  در حوزه آموزشی نیز کارهای خوبی در بخش امام حسن صورت گرفته است، گفت: در سنوات گذشته در مقطع متوسطه دوم، تنها  رشته ادبیات و علوم انسانی برای خواهران دایر شده بود که اکنون رشته تجربی برای خواهران و مکانیک در هنرستان شهید تندگویان راه‌اندازی شده‌است.

خلیفه لیراوی افزود: همچنین در حوزه مسئولیت های اجتماعی شرکت نفت، رشته ایمنی و آتش نشانی به عنوان دومین نقطه استان بوشهر در هنرستان شهید تندگویان اضافه شد و در مجموع چهار رشته تحصیلی هم اینک در این مرکز فعال است.

وی یادآورشد: درحالی  وضعیت آموزشی بخش بهبود و ارتقا یافته است که در  سال‌های گذشته دبیرستان شبانه روزی شهر امام حسن با سهل‌انگاری تعطیل شده بود.
بخشدار امام حسن افزود : عملیات اجرایی سه زمین چمن طبیعی در روستاهای لیلتین، والفجر و بوالفتح در بهمن امسال شروع شده‌است که در چند ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی  احداث ساختمان دهیاری و خانه بهداشت در روستاهای لیلتین و حصار، مرکز جهاد کشاورزی بخش در روستای حصار و آسفالت حدود ۵۰ هزار مترمربع در چندین روستا را از دیگر خدمات دولت در روستاهای بخش امام حسن عنوان کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی