شما اینجا هستید
اجتماعی » بذرپاش: زنجیره حمل و نقل باید به صورت ترکیبی تکمیل شود

فدک- نعمت الله بهروزی؛ وزیر راه و شهرسازی گفت: زنجیره حمل و نقلی باید به صورت ترکیبی کامل شود و باتوجه به اینکه کرودور نوار ساحلی جنوبی درحال تکمیل شدن است، باید زمینه گردشگری داخلی میان بنادر این منطقه نیز فعال شود.

به گزارش فدک، مهرداد بذرپاش در آیین افتتاح و اجرایی شدن طرح‌های بندری شهرستان گناوه گفت: احداث بندر جدید گناوه با تقویت ایمنی در این بندر، احتمال بروز حادثه برای پهلوگیری شناورهای را به حداقل می‌رساند.

مهرداد بذر پاش اظهار کرد: در قالب این طرح یک میلیون متر مکعب لایروبی صورت می‌گیرد و یکهزار و ۷۰۰ متر مکعب دیوار پیرامونی و ۲ هزار و ۲۰۰ متر موج شکن اجرا می‌شود که عملیات قابل توجهی است و می‌توان گفت بندر جدیدی در این سایت احداث می‌شود.

وی افزود: اجرا و بهره‌برداری از این پروژه نوید خوبی برای مردم و فعالان تجاری گناوه است که می‌تواند فرصت استثنایی را برای توسعه اقتصادی این بندر رقم بزند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ شناور سنتی کشور که در حوزه خلیج فارس تردد دارند، یکهزار و ۸۰۰ مورد آن در بنادر استان بوشهر تردد و پهلوگیری می‌کند و از این شمار نیز ۵۰۰ فروند آن مربوط به بندر گناوه است.

بذرپاش اضافه کرد: این در حالی است که بندر فعلی ظرفیت پهلودهی به این حجم شناور را ندارد و هر لحظه ممکن است مخاطراتی در آن رخ دهد؛ بنابراین وزارت راه و شهرسازی موظف است از این حوادث احتمالی پیشگیری کند.

وی گفت: مدت زمان اجرای این پروژه سه سال در نظر گرفته شده که باید با همت بیشتر در پایان دولت بهره‌برداری شود چرا که کشور و استان بوشهر به آن نیاز دارد و از وقوع حادثه نیز جلوگیری می‌کند.

افتتاح پایانه مسافری گناوه

وزیر راه و شهرسازی در ادامه این آیین با اشاره به افتتاح پایانه مسافری گناوه با ارزش ۹۰ میلیارد تومان، گفت: وظیفه وزارت راه و شهرسازی ایجاد زمینه‌هایی برای توسعه گردشگری است که پایانه مسافری گناوه قابلیت فعال کردن گردشگری داخلی بین بنادر جنوبی کشور را دارد.

وی با بیان اینکه این پروژه دریایی ۱۶ سال متوقف بوده، تاکید کرد: بهره برداری از این پروژه پیش از هفته دولت سال آینده انجام شود.

طرح توسعه بندری یا بندر جدید گناوه با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر راه و شهرسازی در قالب دومین سفر رئیس جمهور به استان بوشهر اجرایی شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی