شما اینجا هستید
اجتماعی » بررسی نوع آلودگی نفتی ساحل گناوه آغاز شد

نعمت الله بهروزی؛ رئیس اداره بندرودریانوردی گناوه گفت: اکیپ اعزامی کارشناسان گروه مبارزه با آلودگی محیط زیست دریایی اداره ایمنی و حفاظت اداره کل بندرودریانوردی استان بوشهر بررسی محدوده و نوع آلودگی لکه‌های نفتی ایجادشده در ساحل این شهرستان را آغاز کرد.

داود بهادری افزود: گروه اعزامی  قرار است محدوده دقیق و نوع آلودگی و خسارت ایجادشده را در  بازدید میدانی جمع‌بندی و درگزارش کاملی ارایه دهند.

وی اظهارداشت: این گروه در روز جاری تحقیقات و بررسی‌های لازم را از سمت ساحل بندر امام حسن شهرستان دیلم آغاز کرده و تا ساحل گناوه ادامه خواهند داد.

بهادری ادامه داد: در جریان بازدید روز گذشته از محدوده آلوده شده، صیادان محلی در روستای ساحلی مال قاید ابراز داشتنند که لکه‌های نفتی ناشی از نشت لوله‌های خطوط نفتی از زیر دریا از سمت گناوه به جزیره خارگ است که باید دقیق بررسی شود.

رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه گفت: این اداره آلودگی ایجاد شده را  به اطلاع اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان رسانده تا پس از بررسی‌های لازم، خسارت وارده شده از طریق قانونی پیگیری شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: بخش وسیعی از ساحل بندر گناوه از ابتدای هفته جاری به مواد نفتی که  بر اثر مد دریا به خشکی رسیده و بصورت خمیر روی ماسه‌ها چسبیده آلوده است.

کامبیز عبدالهی افزود: نمونه برداری از لکه‌های نفتی انجام شده‌است که برای بررسی بیشتر به مرکز استان بوشهر ارسال شده‌است.

ساحل بندرگناوه علاوه بر اینکه در طول سال بویژه ماه‌های پایانی و تعطیلات نوروز میزبان هموطنان از نقاط مختلف کشور است، به مکانی مفرح و مناسب برای پرکردن اوقات فراغت اهالی این شهرستان از جمله شناکردن در فصل تابستان تبدیل شده‌است که سرازیرشدن لکه‌های نفتی به این نقطه خطرات زیادی برای مردم در برخواهد داشت.

شهرستان گناوه  در شمال استان بوشهر با ۱۱۰ کیلومتر نوار ساحلی  در کنار تاسیسات مهمی نفتی واقع و نزدیک ترین شهر استان به  جزیره خارگ است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی