شما اینجا هستید
اجتماعی » جولان سگ های ولگرد درساحل گناوه!

فدک- بهروز شهابی؛ موضوع یار باوفای دیروز انسان و مهمان ناخوانده امروز زندگی شهرنشینی همچنان مورد نقد است و همانطورکه به خوبی قابل رویت است با گسترش زندگی شهری در سایه عدم اجرای قانون تعیین تکلیف سگ های ولگرد که در پیچ و خم دستگاه های متولی همچنان خاک می خورد و نیاز است این خواسته آحاد جامعه شهری گناوه بدون کم و کاست حل گردد و نگرانی ها مرتفع شود‌.

همانطور که می دانیم نگرانی مردم در این شرایط کرونایی که سلامت عمومی مورد آماج حملات ویروس منحوس کووید ۱۹ است می طلبد تا راهکاری فوری برای جمع آوری سگ های ولگرد در دستور کار قرار گیرد و عملیاتی شود.
به درستی می دانیم که “سگ” به عنوان نگهبان از سالیان بسیار دور در زندگی افراد ایفای نقش نموده است و همیشه با
خصلت “با وفا بودن” شهرت یافته است‌ اما به مناطقی نظیر ساحل، تل چیتی یا جنگلبانی گناوه که سر بزنید محل تجمع سگ های ولگرد یا همان بدون صاحب است که شهروندان نگران آسیب دیدن از سوی این حیوان هستند و کمافی سابق کودکان و برخی افراد مورد حمله این حیوان قرار گرفته اند.
لذا بهتر است بدانیم که طبق مفاد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها جلوگیری از شیوع امراض مشترک انسان و حیوان با جمع آوری سگ های ولگرد از عمده وظایف شهرداری هاست که مکرر از شهرداری گناوه خواسته شده است اما آنان اعلام داشته اند که کار مناقصه و مشخص کردن پیمانکار این طرح در دستور کاراست!!
حال با توجه به آنکه گروهی از شهروندان از سگ های شناسنامه دار با نظارت شبکه دامپزشکی نگه داری می نمایند شایسته است در کمترین زمان دستگاه های متولی همچون شهرداری، شبکه بهداشت و محیط زیست بعنوان مثلث حل این مشکل پای کار بیایند و چاره ای اندیشه کنند چونکه سگ ها دارای قابلیت تولید مثل بالا هستند و عدم نظارت در کنترل جمیعت سگ ها یا همان اجرا نشدن مصوبات گذشته به سرعت مشکلات پیرامون این موضوع را افزایش میدهد و مخاطرات بیشتری برای شهروندان ایجاد می نماید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی