شما اینجا هستید
عناوین خبری » جولان قیمت های نجومی آرایشگاه ها وپیرایشگاه زنانه ومردانه درگناوه/مردم ناراضی اند‌‌‌‌…

*بهروز شهابی

فدک- همانطور که به راحتی مشهود است ودرپی دریافت گزارشات مکرر مردم به رسانه ها متاسفانه هرماه شاهد افزایش نرخ خدمات صنفی توسط آرایشگاه ها مردانه وزنانه درگناوه هستیم!! که موجی از نارضایتی عموم را تاکنون به دنبال داشته است واین رویه ی غیرمعقول همچنان به قوت خود باقی است!!
اما مهم ترازافزایش نرخ های افسارگسیخته آرایشگاه ها،آنان در زمینه فروش موادبهداشتی که ممکن است گاها تاریخ مصرف اش گذشته باشد استفاده وفعالیت می کنند که این عمل تخلف آشکاراست زیرا مجوز سازمان غذا ودارو را ندارند! وجالب ترازآن این است که برخی از این واحدهای صنفی عملا” پروانه فعالیت یا همان پروانه کسب نیز ندارند!!! وبه معنای واقعی فعالیت آنان ممنوع است واقدام آنان خود جرم علیه بهداشت وسلامت عمومی جامعه به شمارمی رود که طبق قانون کیفری مجازات های قابل توجهی دراین رابطه مصوب شده است.
اما همانطورکه شهروندان محترم گزارشات مکرر را اعلام می کنند گاهی اوقات به دلیل مراجعه برخی افرادی که توان مالی مطلوب دارند وخواهان دریافت خدمات خارج از نوبت هستند مبالغ کلان را به آرایشگاه های مردانه پرداخت می کنند که متاسفانه بعداز این اتفاق به یک رویه ی معقول تبدیل می شود ودیگر مراجعه کنندگان نیز هرچند ناراضی اما مجبور به پرداخت این مبالغ می شوند!!!
حال تفاوت فاحش قیمت ها درسطح آرایشگاه های مردانه وزنانه شهرستان خود قصه ای دیگری است که همچنان بدون پاسخ مانده است!! مثلا یه واحد صنفی مربوطه در محله باباعلیشاه یک نرخ و دیگری در مرکز بازار در رابطه با ارائه همان نوع خدمات مبالغ دیگر وبیشتری اخذ می کند! که عملا نقض آشکار نرخنامه “مصوب است” اما رییس اتحادیه ی آرایشگران مردانه وزنانه گناوه دقیقا کجاست؟؟
لازم است به قید فوریت دستگاه های نظارتی وقضایی همچون اداره صنعت،معدن وتجارت درکنار تعزیرات حکومتی به این شکایت مردمی رسیدگی کنند!! وبنا به قانون از فعالیت های غیرقانونی برخی از این صنوف که فاقد پروانه کسب هستند توسط پلیس اماکن انتظامی جلوگیری شود.
_ زمانی که مردم گله مند ازاین رویه ی غیرمعقول سخن می گویند به حالت شوخ طبعی بیان می کنند:
“تعرفه ی آرایشگران وپیرایشگران گناوه ای همچون نرخ دلار کم وزیاد می شود که گویا بنظرمیرسد فعالین این عرصه نیز قیمت دلار را مشخص می کنند!
اما برخی فعالین این صنف عدم تشکیل مستمر کمیسیون نظارت توسط اداره صمت واتاق اصناف را علت تغییرات لحظه ای وآشفتگی درقیمت ها بیان نموده اند که خود جای سوال دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی