شما اینجا هستید
اجتماعی » دیدار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم با امام جمعه به مناسبت ۵ مرداد سالروز نماز جمعه

فدک- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم با امام جمعه این شهر به مناسبت ۵ مرداد سالروز نماز جمعه دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش فدک به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در این دیدار گفت: به مناسبت ۵ مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی برخود لازم دانستم تا از حضور مستمر و اثر گذار امام جمعه محترم و همکاری های همه جانبه ایشان در سطح شهرستان دیلم تقدیر و تشکر نمایم.
زهره محنایی به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در جهت تشویق نوجوانان و جوانان به فریضه مهم نماز جمعه پرداخت و افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد مراکزی هستند، که می توانند نقش اساسی در پیشبرد امورات فرهنگی، دینی و مذهبی را در جامعه ایفا نمایند.
وی ضمن اعلام همکاری و مشارکت همه جانبه در جهت برپایی هرچه باشکوه تر برگزار شدن نماز جمعه در سطح شهرستان دیلم اظهار داشت: این اداره آماده خدمت رسانی در کلیه برنامه های فرهنگی، هنری و مذهبی را در کنار ائمه جمعه و سایر نهادها جهت پیشرفت و گسترش این فریضه مهم الهی را انجام خواهد داد.
امام جمعه دیلم یکی از موالید اصلی انقلاب اسلامی را نماز جمعه دانست و گفت: نماز جمعه یکی از رایحه های خوشبویی است که به مشام مردم دمیده و نقش بسیار مهمی در انقلاب اسلامی و ترویج دینی و مذهبی به همراه داشته است.
حجت الاسلام محمود اسدی با اشاره به پنجم مرداد سالروز اولین نماز جمعه در تاریخ انقلاب افزود: نماز جمعه پایگاهی برای یاری و نگهبانی انقلاب است.
وی نماز جمعه را پایگاه امامت، ولایت، تقوا، و تربیت عنوان کرد و اظهار داشت: نماز جمعه نماد برجسته و شایسته انقلاب است و دعوت مردم به تقوا الهی بیان روایات اسلام و آشنایی مردم با دین و ولایت از برکات نماز جمعه است.
محمود اسدی همراهی و همکاری نهادهای فرهنگی، بویژه فعال شدن کانون های فرهنگی هنری مساجد را بستری بسیار مناسب برای شناسایی استعدادهای نوجوانان و جوانان دانست و اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد مراکزی هستند که می توانند نقش اساسی در پیشبرد اهداف فرهنگی داشته باشند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیلم در ادامه بیان داشت: یکی از رویکردهای اساسی و مهم نماز جمعه تقویت فعالیتهای فرهنگی هنری و مذهبی در شهرستان و جذب اقشار مختلف مردم بویژه نوجوانان و جوانان به مسجد است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی