شما اینجا هستید
اجتماعی » رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دیلم به مناسبت فرارسیدن چهلمین و یکمین سالگرد اقامه اولین نماز جمعه انقلاب اسلامی به امامت مرحوم حضرت آیت الله طالقانی (ره) در دانشگاه تهران پیامی را صادر کرد 

به گزارش فدک به نقل از روابط عمومی اداره ثبت احوال شهرستان دیلم، شهباز دشتی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دیلم؛ به مناسبت فرارسیدن چهلمین ویکمین سالگرد اقامه اولین نماز جمعه انقلاب اسلامی به امامت مرحوم حضرت آیت الله طالقانی در دانشگاه تهران پیامی را صادر کرد .
متن پیام رئیس اداره ثبت احوال شهرستان دیلم به این شرح است .
بسم الله الرحمن الرحیم
نمازجمعه به فرمایش معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) ، یکی از بزرگ ترین پدیده های اسلامی و یکی از مهم ترین ره آوردهای انقلاب اسلامی ما است.
نماز جمعه پرچم برافراشته اسلام است؛ چه آن زمان که پیامبر اکرم (ص) در راه پر تلاطم هجرت، اولین نماز جمعه را اقامه کرد و چه آن زمان که حضرت آیت الله طالقانی(ره) به فرمان رهبر کبیر انقلاب، در دانشگاه تهران، اولین نماز جمعه انقلاب اسلامی را برپا داشت؛ نماز جمعه خار چشم دشمنان اسلام و کفار و نشانه اتحاد و همبستگی مسلمانان بود.
در شرایط حساس کنونی که دشمن استعمارگر، برای نفاق افکنی و تضعیف جامعه اسلامی، به هر وسیله ای متوسل می شود؛ چهلمین ویکمین سالگرد اقامه نماز جمعه، به آنها نشان می دهد که جامعه اسلام مستحکم و یکپارچه در مقابلپیام زور و ظلم می ایستد و به ستون محکم “نماز جمعه” تکیه داده است.
باشد که در سایه الطاف بلند حضرت حق و منویات مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) در مسیر اسلام حرکت کنیم و توفیق یابیم که پرچم حکومت اسلامی را به امام عصر(عج) تحویل دهیم.
اینجانب ضمن گرامیداشت فرارسیدن پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه توسط مرحوم حضرت آیت الله طالقانی (ره) در انقلاب اسلامی را به حجت الاسلام حاج آقادکتراسدی امام جمعه معزز شهرستان دیلم و ائمه محترم جمعه سراسر استان تبریک’ عرض نموده ، وبرای یکایک این عزیزان موفقیت، عزت و سربلندی را از خداوند رحمان خواستارم .

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی