شما اینجا هستید
اجتماعی » رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: زیرساخت‌های درمانی در چغادک توسعه می‌یابد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طرح توسعه درمانگاه چغادک در دست اقدام و همچنین آزمایشگاه و پانسیون نیز در حال ساخت است.

سعید کشمیری در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهر چغادک اظهار داشت: شهر چغادک از نظر بیماری کرونا دارای اهمیت فروانی است چرا که اولین جای که این بیماری همه گیر شد و به سبب مراودات با استان خوزستان بوده است.

وی افزود: باید با برنامه ریزی و اطلاع رسانی مناسب مردم شهر چغادک نسبت به خطرات تشکیل اجتماع آگاه شوند تا از برگزاری مراسم عروسی و ختم خودداری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در یک ماه گذشته با رعایت استفاده از ماسک توسط مردم و تذکر توسط ادارات و مراجعین به بانک‌ها و سخت گیری های انجام شده و وضعیت ابتلاء به بیماری کرونا کمتر شده است و تعداد بیماران بستری هم که در اوایل روند انفجاری بود در حال حاضر در سطح ثابتی باقی مانده و ورودی و خروجی برابر است.

وی ادامه داد: طرح توسعه درمانگاه چغادک در دست اقدام و همچنین آزمایشگاه و پانسیون نیز در حال ساخت است.

کشمیری تصریح کرد: در برنامه توسعه وزارت بهداشت مرکز درمان بستری برای شهر چغادک در نظر گرفته شده و در مراحل تصویب نهایی است.

وی یادآور شد: این مرکز شبیه یک بیمارستان محلی خواهد بود و می‌توان بیماران را ۲۴ ساعت خدمات دهی و تمام کارهای درمانی صورت خواهد گرفت و در خصوص اورژانس با توجه به مسافت و فاصله پایگاه‌ها وبا توجه به اهمیت شهر چغادک یک پایگاه شهری مدنظر داریم که تسریع در آن صورت خواهد گرفت./مهر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی