شما اینجا هستید
اجتماعی » رئیس شبکه بهداشت دیلم: عادی انگاری مردم باعث زرد شدن خطر کرونا در دیلم شد

فدک- نعمت الله بهروزی؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: عادی انگاری مردم در برابر پیشگیری از شیوع کرونا باعث شده‌است تا وضعیت این شهرستان در رنگ‌بندی سامانه ماسک از آبی (کم خطر) به زرد ( خطر متوسط) تبدیل شود.

ایرج زنده بودی افزود: عادی انگاری مردم در برابر این ویروس، موارد مثبت و بستری را در بیمارستان این شهرستان افزایش داده‌است.

وی اظهارکرد: تداوم عادی انگاری و رعایت نکردن نکات ایمنی و پروتکل‌های بهداشتی خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دهد و باعث خواهد شد تا شاهد افزایش بیماران مبتلا و حتی از دست رفتن عزیزان خود باشیم.

وی افزود: استفاده از ماسک در بازار و مکان‌های شلوغ، پرهیز از دورهمی و تجمع از جمله در عروسی و عزاداری در برهه کنونی که با شیوع مجدد ویروس کرونا مواجه هستیم،  ضرورت دارد.

زنده بودی  گفت: باتوجه به اینکه در چند روز اخیر آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان بشدت رو به افزایش است  همه شهروندان فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم بیان کرد: بیماران این شهرستان که نمونه آزمایش ابتلا به ویروس کرونای آنها مثبت شده‌است، خود قرنطینی را رعایت و حداقل ۱۵ روز در منزل بمانند.

وی  افزود: این افراد باید بدون استثنا تا پایان دوره بیماری و از بین رفتن علایم آن با تشخیص آزمایشگاهی، در منزل بمانند و از حضور در جامعه برای حفظ سلامت خود و دیگران بپرهیزند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی