شما اینجا هستید
اجتماعی » رئیس محیط زیست گناوه: ساحل گناوه به لکه‌های نفتی آلوده است

فدک- عصمت اسماعیلی؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه گفت: در بررسی‌های کارشناسی از سواحل شهرستان گناوه آلودگی‌های نفتی به صورت خمیری شکل مشاهده شد.

کامبیز عبدالهی در گفتگو با خبرنگار فدک اظهار داشت: به محض اطلاع مبنی بر وجود آلودگی نفتی در سواحل شهرستان گناوه کارشناسان این اداره به بررسی منطقه آلوده شده پرداختند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه افزود: در بررسی‌های کارشناسی از سواحل این شهرستان آلودگی‌های نفتی به صورت خمیری شکل مشاهده شد که با جزر و مد دریا به ساحل آمده و باعث آلودگی شده است.

وی گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده از روستای بینک شهرستان تا ساحل بندر گناوه به این لکه‌های نفتی تخمیر شده آلوده شده که ممکن است این آلودگی مناطق بیشتری را هم درگیر کرده باشد.

وی تصریح کرد: خط نوار ساحلی شهرستان گناوه از بعد ظهر امروز تا فردا به طور کامل برای بررسی بیشتر پایش خواهد شد.

وی بیان کرد: منشأ این آلودگی‌ها هنوز مشخص نیست و نمونه برداری‌های لازم توسط کارشناسان این اداره انجام شده که برای بررسی بیشتر به مرکز استان فرستاده خواهد شد.

ساحل ماسه‌ای گناوه از سواحل زیبا در استان بوشهر و نقاط گردشگر پذیر کشور و محل تفریح و شناگاه مردم است که همواره در معرض آلودگی‌های مختلف بوده است.

آلودگی‌ها و لکه‌های نفتی همواره یکی از مشکلات در این ساحل بوده است که به دلیل عبور لوله‌های انتقال نفت، نزدیکی به سکوهای نفتی فلات قاره خارگ و بهرگان یا از منابع دیگر در مواردی باعث آلودگی این ساحل زیبا می‌شوند.

این لکه‌های نفتی خطرات زیست محیطی برای آبزیان دریایی و اکوسیستم دریا و کسانی که در دریا شنا یا سواحل استفاده می‌کنند دارد و باعث آلودگی می‌شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی