شما اینجا هستید
اجتماعی » رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران گناوه: مرکز فنی و حرفه‌ای چهارروستایی گناوه تعطیل نیست

فدک- نعمت الله بهروزی؛ رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران گناوه گفت: مطالب مطرح شده در مورد تعطیلی دوره‌های آموزشی مرکز فنی و حرفه‌ای روستای چهارروستایی این شهرستان صحیح نیست و فعالیت آموزشی این مرکز در فضای مجازی ادامه دارد.

حمیده سراجی افزود: با وجود فرسوده بودن ساختمان کنونی مرکز فنی و حرفه‌ای روستای چهارروستایی این شهرستان، فعالیت دوره‌های آموزشی مهارتی به کارآموزان متوقف نشده‌است.

وی اظهارداشت: مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان، تعهد سالانه خود را  در بخش روستایی کامل کرده‌است و نبود ساختمان کوچکترین خللی به آموزش مهارتی در این مرکز وارد نکرده‌است.

سراجی افزود: هم اکنون  ۵۰ نفر در سه رشته در روستای مال محمود و چهارروستایی در حال آموزش هستند و ثبت نام کارآموزان نیز در خانه جوان روستای چهارروستایی درحال انجام است.

وی گفت: باتوجه به اینکه  فنی و حرفه‌ای روستای چهارروستایی در یک ساختمان قدیمی مستقر و فعالیت دارد و بیش از  هشت ماه است که سقف آن ریزش کرده‌است، امکان فعالیت بصورت حضوری در آن وجود ندارد.

سراجی اظهارکرد: برای برگزاری کلاس‌ها بارها به بخشداری ریگ و دهیاری آن روستا برای در اختیار گذاشتن مکانی مناسب مکاتبه و پیگیری لازم صورت گرفته است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران گناوه افزود:برای جایگزین کردن ساختمان قدیمی، ساختمان بهزیستی در آن روستا که بلا استفاده مانده بود، پیشنهاد شده‌است و با وجود اینکه در زمان رئیس وقت بهزیستی شهرستان پذیرفته شد اما اداره کل بهزیستی استان بوشهر موافقت نکرد.

وی ادامه داد: در این ارتباط از طریق فرمانداری و بخشداری پیگیری لازم به عمل آمد و از مکان پیشنهادی به همراه بخشدار ریگ بازدید صورت گرفت و  قرار شد با پیگیری‌های شورای اسلامی  روستا و بخشداری به نتیجه برسد.

سراجی بیان کرد: با توجه به اپیدمی کرونا، بدلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در کل استان بوشهر و شهرستان گناوه در فضای مجازی برگزار و در روستای چهارروستایی نیز آموزش‌ها متوقف نشده‌است و گروه واتساپی تشکیل دادیم.

وی گفت: در این لرتیاط بنر طراحی و برای نصب به شورای روستا ارسال شد و  تبلیغات برای ثبت نام کارآموزان و انتخاب یک فضای مناسب برای آموزش روستاییان بجد پیگیری شده‌است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران گناوه افزود: رئیس شورای اسلامی و  دهیار روستای چهارروستایی و بخشداری در کنار این مرکز پیگیر قضیه و تعیین مکان مناسبی هستند.

وی با بیان اینکه وظیفه این مرکز مهارت آموزی است، بیان کرد: اولویت اول این مرکز  روستائیان و اقشار آسیب پذیر جامعه است و بر این اساس پیگیر موضوع هستیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی