شما اینجا هستید
اجتماعی » روستاهای دوست‌دار کتاب گناوه معرفی شدند

فدک- نعمت الله بهروزی؛ بخشدار مرکزی گناوه گفت: به مناسبت گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر، روستاهای “محمدصالحی” و “عباسی” این بخش به عنوان دوست‌دار کتاب معرفی شدند.

خدیجه دشتی افزود: باتوجه به اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در توسعه و پیشرفت همه جانبه هر جامعه بویژه روستاها کمک می‌کند، معرفی روستاهای دوست‌دار کتاب در برنامه‌های گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر قرار گرفت و با حضور مسئولان از تعدادی  کتابخوان‌های برتر این ۲ روستا بصورت نمادین تجلیل شد.

وی اظهارداشت: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش در تشویق و ترغیب اهالی مناطق خود به مطالعه و کتابخوانی بخوبی ایفای نقش و  بصورت مشارکتی و با همکاری و حمایت بخشداری نسبت به فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در این زمینه تلاش کنند.

دشتی گفت: کتابخانه عمومی روستای محمدصالحی شامل مخزن غنی کتاب، سالن‌های مطالعه و فضای ویژه کودکان است که بدلیل شرایط کرونایی، بیشتر خدمات و فعالیت‌های آن بصورت مجازی است و تنها امانت کتاب در آن انجام می‌شود.

بخشدار مرکزی گناوه ادامه داد: به مناسبت روز ملی روستا و عشایر، پروژه میدان فردوسی در روستای بهمنیاری شرقی نیز به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این پروژه با هزینه یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری باهدف زیبازسازی ورودی و بهبود رفت و آمد مردم ساکن در آن  احداث و دارای آبنما، نورپردازی و تندیس است.

دشتی گفت: افتتاح خانه‌ هلال در روستاهای محمدصالحی و عباسی از دیگر برنامه‌های روز ملی روستا در بخش مرکزی این شهرستان بود.

وی اظهار داشت: خانه‌های هلال علاوه بر آموزش به اعضا و مردم، باعث سرعت عمل بیشتر در مواجهه با حوادث غیرمترقبه در روستاها می‌شود.

بخشدار مرکزی گناوه بیان کرد:  دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای این بخش با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در اجرای اهداف خانه‌های هلال با جمعیت هلال احمر همکاری کنند.

وی گفت: دیدار دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای سربست و مال خلیفه و اعضای پایگاه بسیج به نمایندگی از دیگر روستاها با کادر نیروهای انتظامی از دیگر  برنامه‌های اجرایی بخشداری مرکزی به مناسبت روز ملی روستا و عشایر همزمان با هفته نیروی انتظامی انجام شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی