شما اینجا هستید
اجتماعی » سوءاستفاده مجازی از نام بازار گناوه/ با متخلفان برخورد شود

فدک- عصمت اسماعیلی؛در پی درج آگهی‌ های فروش اجناس به نام بازار گناوه در کانال‌های جعلی در فضای مجازی، بازاریان گناوه خواستار پیگیری این موضوع و برخورد با متخلفان شدند.

در پی درج آگهی‌های جعلی فروش اجناس به نام بازار گناوه در کانال‌ها و صفحه‌های فضای مجازی، بازاریان گناوه با ارسال نامه‌ای به اتاق اصناف شهرستان گناوه خواستار پیگیری از طریق مراجع قانونی و برخورد با متخلفان شدند.

بازاریان گناوه در این نامه تاکید کردند که ظرف چند ماه اخیر افرادی غیربومی و فاقد واحد صنفی در شهرستان گناوه در فضای مجازی عموماً در اینستاگرام و تلگرام به عنوان مغازه دار گناوه‌ای با آدرس‌های سوری و سو استفاده از برندها و عناوین مختص بازاریان موجب اخلال و مشکلات برای ما شده‌اند لذا استدعا داریم پیگیری و همکاری لازم در این خصوص مبذول فرمائید.

فروش اجناس بی کیفیت به نام گناوه

رئیس اتاق اصناف گناوه در گفت‌وگو با خبرنگار فدک اظهار داشت: برخی از افراد سود جو غیربومی و فاقد واحد صنفی در شهرستان گناوه با استفاده از شهرت و خوش نامی بازار گناوه اقدام به ایجاد کانال‌های جعلی در فضای مجازی به نام فروش جنس از بندر گناوه کرده‌اند.

سید فخرالدین حسینی افزود: این افراد با درج آدرس‌های جعلی و سوری در صفحه‌های مجازی خود چنین وانمود می‌کنند که اجناس آنها از بندر گناوه ارسال می‌شود در حالی که این آدرس‌ها در بازار گناوه وجود ندارد و فقط از نام بازار گناوه و پاساژها و مکان‌های آن سو استفاده می‌کنند.

این افراد با درج آدرس‌های جعلی و سوری در صفحه‌های مجازی خود چنین وانمود می‌کنند که اجناس آنها از بندر گناوه ارسال می‌شود در حالی که این آدرس‌ها در بازار گناوه وجود ندارد

حسینی گفت: این افراد با درج شماره تلفن خود اجناس را از شهرهای دیگر برای مشتریان ارسال می‌کنند و به مشتری گفته می‌شود که از بندر گناوه این اجناس ارسال شده است.

رئیس اتاق اصناف گناوه گفت: این اجناس فاقد کیفیت، به جای اجناس اصل و باکیفیت به نام بازار گناوه برای مشتریان ارسال می‌شود و باعث خدشه دار شدن اعتماد مشتریان به این بازار و بازاریان خوش نام آن و مشکلاتی برای آنها شده است.

وی گفت: با دریافت این نامه به امضای بازاریان گناوه این مورد توسط اتاق اصناف از طریق پلیس فتا و مراجع قانونی پیگیری خواهد شد و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

بازار تجاری گناوه یکی از مهمترین بازارهای تجاری کشور و استان بوشهر و از جاذبه‌های گردشگری و توریستی این بندر است که مشتریان زیادی در سراسر کشور دارد.

بازاریان این بازار تجاری علاوه بر تجارت در رویدادهای اجتماعی نیز نقش مهمی ایفا کرده‌اند و در کمک‌های خیرخواهانه نیز پیش قدم بوده‌اند.

بازاریان بازار گناوه در زمان شیوع کرونا نیز با تعطیل کردن مغازه‌های خود سهمی مهم در پیشگیری از شیوع این بیماری در استان بوشهر داشتند.

کسبه و بازاریان گناوه که تعطیلات نوروز بهترین برهه زمانی برای درآمدزایی و امرار معاش آنان بود از مادیات و منافع شخصی خود گذشتند و با تعطیلی مغازه‌ها نزدیک به ۲ ماه به‌منظور پیشگیری از ویروس کرونا حس نوع‌دوستی خود را در این برهه که سلامت مردم به خطر افتاده به نمایش گذاشتند و این حرکت الگویی برای دیگر بازارهای کشور شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی