شما اینجا هستید
اجتماعی » فرماندارگناوه: فرهنگ ایثار و شهادت با تولیدات محتوایی انتقال می‌یابد

فدک- نعمت الله بهروزی؛ فرماندار گناوه گفت: پرداختن به تهیه تولیدات و نشر محتوایی از ابزارهای مهم و اثرگذار در انتقال مفاهیم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز است.

به گزارش فدک، غلامرضا مهرجو در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: با تهیه و تدوین زندگی‌نامه شهدا و رزمندگان در قالب‎ کتاب، فیلم و مستندات می‌توان شیوه زندگی و شاخصه‌های تعالی بخش شهیدان را به خوبی برای جامعه بویژه نسل جدید تببین و ارایه کرد تا به عنوان کاری ارزشمند همیشه ماندگار بماند.

وی اظهارکرد: در این شهرستان، نویسندگان خلاق و توانمندی وجود دارد که بدون هیچگونه کمک مالی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام‌های خوبی برداشته‌اند و باید از آنان به نحو شایسته بهره گرفت.

وی گفت: شهرستان گناوه در دوران دفاع مقدس در زمینه اعزام نیرو، پشتیبانی و آماج قرار گرفتن حملات دشمن بعثی جایگاهی خاص دارد که باید آن را ازطریق ابزارهای اطلاع رسانی و ظرفیت فضای مجازی برجسته و برای جامعه تبیین کرد.

فرماندار گناوه افزود: پیروی و نهادینه‌کردن سبک و سیره و منش شهدا نقشی مهم در بروز و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ایفا خواهد کرد که باید به این موضوع اهتمام جدی ورزید.

وی بیان کرد: در مسیر شهدا قرار گرفتن و ترویج فرهنگ ایثار بزرگ ترین حرکت در مصون ماندن از آماج حملات رسانه‌های بیگانه و نظام سلطه است و باید در این زمینه بجد احساس مسئولیت بیشتری کنیم.

مهرجو گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان در کنار الزامات قانونی خدماتی و حمایتی، باید در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جدیت و تلاش بیشتری از خود نشان دهند.

وی بیان کرد: همه ما مسئولان مدیون خون شهدا هستیم و در طول دوران خدمت باید در مسیر آرمان‌ها،  سیره و منش زندگی، سبک و سیره و اخلاق مداری آنان  گام برداریم.

رئیس بنیادشهید وامورایثارگران گناوه گفت: دولت تدبیر و امید در زمینه خدمت رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران  برنامه و خدمات وافری ارایه کرده‌است.

محمد قائدی افزود: یکی از اقدام‌های مناسب و با ارزش دولت تدبیر و امید، تشکیل شورای ترویج فرهنگ و ایثار شهادت در سراسر کشور است که تاکنون در این شهرستان جلسات مستمری به  ریاست فرماندار برگزار و  مصوبه‌ها و کارهای ارزشمندی اتخاذ و عملیاتی شده‌است.

وی اظهارکرد: مزین شدن کوچه‌ها به نام شهدا، نصب تمثال شهدا و سرداران شهید در ورودی شهر، میادین و خیابان‌ها، دیوارنویسی، جمع‌آوری خاطرات و وصایای شهدا، برخی از اقدام‌های صورت گرفته باهدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح این شهرستان بوده که با همکاری دستگاه‌های مرتبط صورت گرفته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی