شما اینجا هستید
اجتماعی » فرماندارگناوه: فعالیت سمن‌ها به سمت کتابخوانی معطوف شود

فدک- نعمت الله بهروزی؛ فرماندار گناوه گفت: فعالیت سازمان‌های مردم نهاد (سمن ها) که در آن نیروهای جوان و باانگیزه وجود دارد به سمت انجمن‌های کتابخوانی سوق داده شوند.

به گزارش فدک، غلامرضا مهرجو در آیین اعطای پروانه فعالیت انجمن مردم نهاد دوستداران کتاب گناوه افزود: کتاب و کتابخوانی در جامعه نقش آگاه‌سازی دارد و هر جامعه‌ای که از این فرصت بهره ببرد در زمینه‌های اجتماعی،  اقتصادی و فرهنگی توسعه می‌یابد.

وی اظهار کرد: توسعه فرهنگی پیش زمینه توسعه سایر بخش‌ها است که در این راستا نقش مراکز فرهنگی بویژه کتابخانه‌ها و سمن‌ها  پررنگ است و باید از ظرفیت‌های موجود در این حوزه‌ها بهره ببرند.

مهرجو  گفت: سمن‌ها در توسعه و گسترش جامعه نقشی مهم ایفا می کنند و در این شهرستان کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشتند.

فرماندار گناوه افزود: در چندسال اخیر ۲۶ مجوز برای فعالیت سمن‌های این شهرستان  صادر شده که از این مجموع ۱۸ مورد به صدور پروانه انجامیده است.

وی بیان کرد: در انجمن‌های تشکیل شده شهرستان افراد و اقشار مختلف، نخبگان و دلسوزان وجود دارند که تاثیرگذار در تصمیم های دستگاه‌های اجرایی بوده‌اند و پایه و اساس خوبی برای پیشرفت و توسعه منطقه هستند.

مهرجو گفت: رسانه‌های این شهرستان از جمله ایرنا در بین شهرستان‌های استان بوشهر در عرصه اطلاع رسانی و انتشار به موقع اخبار و رویدادهای منطقه موفق عمل کرده‌اند و  پیشتاز و پیشگام هستند که لازم است از این ظرفیت بزرگ نهایت استفاده برای توسعه و پیشرفت ببریم.

فرماندار گناوه اظهارداشت: فعالیت کتابخانه‌های عمومی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ترویج فرهنگ کتابخوانی رضایت بخش است و باید تلاش شود با خواندن کتاب و  ظرفیت کتابخانه‌ها برای توسعه و پیشرفت استفاده بهینه صورت گیرد.

مدیرعامل انجمن دوستداران کتاب گناوه گفت:  بعد از زبان و تکلم،  نوشتن و کتابت بزرگ‌ترین اختراع بشر به حساب می‌آید و  زبان و نگارش است که دانش و تجربه‌های بشری را به نسل‌های بعد از خود منتقل می‌کند.
مصطفی خرمی افزود: توسعه فرایندی چند وجهی است که اگر بخواهیم بدان دست یابیم باید از تجربه زیست بشر و دانش افراد مختلف در سراسر گیتی به بهترین شکل ممکن بهره ببریم.

وی اظهارداشت:  انجمن دوستداران کتاب شهرستان گناوه در دوران فعالیت و رسالت خود که همان  افزایش سطح آگاهی عمومی و توسعه گفتمان نقادانه در سطح جامعه بوده، برنامه‌های مختلفی نظیر یکشنبه‌های کتاب ،تجلیل از نویسندگان و فعالان  عرصه کتاب برگزار کرده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی