شما اینجا هستید
اجتماعی » فرماندار بوشهر: سیستم بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی در بوشهر راه‌اندازی شود

فرماندار شهرستان بوشهر گفت: سیستم بی‌خطرسازی و دفن بهداشتی پسماندهای عفونی در بوشهر راه اندازی شود.

عباس جمشیدی در نشست کمیته تخصصی ساماندهی پسماندهای عفونی شهرستان بوشهر اظهار داشت: تعداد قابل ملاحظه‌ای از مطب‌های پزشکی فاقد قرارداد لازم با شرکت ذیربط برای مدیریت پسماندهای عفونی هستند.

وی اضافه کرد: مقرر شد به منظور ایجاد تعامل بیشتر نظام پزشکی شهرستان و شرکت طرف قرارداد شهرداری بوشهر، ظرف یک هفته آتی جلسه مشترکی برگزار و پس از رفع ابهامات احتمالی و تنظیم توافقنامه نهایی بین نظام پزشکی و شرکت مجری، قرارداد مربوطه به تمام مراکز درمانی و مطب‌ها در سطح استان ابلاغ شود.

وی تصریح کرد: طبق توافق صورت گرفته مقرر شد که تمامی پزشکان ذیربط نسبت به عقد قرار داد مدیریت پسماندهای عفونی مطب خود با شرکت مجری طرح جمع آوری، بی خطر سازی و دفن بهداشتی پسماندهای پزشکی اقدام کنند.

فرماندار بوشهر ادامه داد: شهرداری بوشهر نیز مکلف شد که در اسرع وقت با شرکت ذیربط نیز با مدت مشخص و معین دستگاه‌های بی خطرساز پسماندهای عفونی را نصب و سیستم بی خطر سازی و دفن بهداشتی پسماندهای مزبور را راه اندازی کند.

جمشیدی تاکید کرد: نظام پزشکی و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و مرکز بهداشت و درمان نیز موظفند بر حسن اجرای شرکت طرف قرار داد شهرداری بوشهر نظارت داشته و فرآیند بی خطر سازی زباله‌های عفونی را با دقت رصد کنند و طی تشکیل کار گروهی این هماهنگی به‌وجود آید و جهت حل موضوعات مطرح شده پیگیری و تسریع کنند./مهر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی