شما اینجا هستید
اجتماعی » مدیر برق گناوه: اصلاح الگوی مصرف برق از اهداف طرح امید است

فدک- نعمت الله بهروزی؛ مدیر برق گناوه گفت: اصلاح الگوی مصرف خانگی با بهره‌گیری از سازوکارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی طرح برق امید است.

به گزارش فدک، جواد عرب در کارگاه آموزشی تخصصی طرح برق امید در مصلای جمعه این شهر افزود: این طرح مردمی برای کمک به اقتصاد خانوارها است که در مجموع مصرف برق را در سطح ملی کاهش می‌دهد.

وی اظهارداشت: همچنین این یک سیستم تشویقی و انگیزشی است که با اجرای آن  فرصت مناسبی برای مشترکان خانگی فراهم می‌شود تا  میزان مصرف را کاهش داده و از تخفیف ۱۰۰درصدی بهای برق برخوردار شوند.

مدیر برق گناوه گفت: تعرفه طرح امید تنها ویژه مشترکان برق خانگی است و برای هر سه گروه کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف  معیار و الگوی مصرفی تعریف شده‌است

وی اظهارداشت: دسته مشترکان کم مصرف که در تابستان  و به طور کلی مصرف ۹ ماه اول سال قبض دو ماهه آنها  کمتر از ۸۰۰ کیلووات ساعت و بطور متوسط ماهی ۴۰۰ کیلووات باشد،  بهای برق آنان رایگان است.
عرب ادامه داد: برای سه ماه فصل سرد از ابتدای دی ماه سقف معافیت در دوره دو ماهه  ۱۶۰  و ماهی ۸۰ کیلووات ساعت است و در صورتی که مشترک سقف را رعایت کند به عنوان مشترک کم مصرف شناخته شده و هزینه برق وی رایگان است.
عرب  گفت:  مصرف برق مشترکان خوش مصرف در هر ماه  ۴۰۰ کیلووات ساعت بیشتر و حداکثر ۳۰۰۰ کیلووات ساعت تعیین شده‌است و مشمول جریمه نخواهند شد.
مدیر برق گناوه افزود: در اعمال تعرفه مشترکان پرمصرف در  ۶ ماه هیچ گونه افزایشی نسبت به تعرفه‌های قبلی نخواهند داشت و  در صورتی که در این مدت نتوانند به هر روش مصرف را کاهش دهند، ۱۰ درصد به بهای برق آنها افزوده می‌شود.

در این نشست امام جمعه و تمامی نیروهای عملیاتی مدیریت برق و نماینده شورای اسلامی شهر گناوه شرکت داشتند.

هیات وزیران در جلسه دوم شهریور ماه امسال به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی و ماده یک قانون هدفمندکردن یارانه ها مصوب کرد آن وزارتخانه مجاز است صورتحساب برق مشترکان خانگی کم مصرف با الگوی مصرف تعیین شده را طبق جداول تعیین شده با تخفیف ۱۰۰ درصد محاسبه کند.

به گفته وزیر نیرو  طرح “برق امید”  از آبان ماه امسال و بین مشترکان خانگی در سطح کشور اجرایی می‌شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی