شما اینجا هستید
اجتماعی » مراقب سوءاستفاده از حساب بانکی به‌عنوان حساب واسط باشید

 

رئیس پلیس فتا استان بوشهر، مهم‌ترین عامل گرفتاری افراد در دام کلاه‌برداران اینترنتی و سوءاستفاده از اطلاعات مالی شهروندان را به‌عنوان حساب واسط نتیجه بی‌دقتی به توصیه‌های پلیس فتا دانست و از کاربران خواست در پرداخت‌های اینترنتی خود بیشتر دقت کنند.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی قاسمی، رئیس پلیس فتا استان بوشهر اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که متأسفانه اخیراً درحین پی‌جویی و رسیدگی به جرایم سایبری مشاهده می‌کنیم، مسدودشدن حساب‌های بانکی و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتن صاحب حساب‌هایی است که فریب کلاهبرداران را خورده و ناخواسته و بدون آگاهی از نیت کلاهبردار واقعی، با آنها در ارتکاب جرم همکاری کرده اند.
وی ادامه داد: در جرایم حوزه مالی و اقتصادی نظیر کلاهبرداری اینترنتی و برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز از حساب‌های بانکی که در اشکال مختلف اتفاق می‌افتد، معمولاً مجرمین سایبری از حساب‌های بانکی متعددی استفاده می‌کنند که بنام خود آنها نبوده و بیشتر برای پوشاندن ردپا و عدم شناسایی، از این شگرد مجرمانه استفاده می‌کنند.
وی عنوان کرد: با توجه به شیوع و همه‌گیری بیماری کرونا ویروس، جویندگان کار به دلیل تعطیلی بعضی از مشاغل و کمترشدن فرصت شغلی، بیش از هر زمان دیگر در معرض فریب حقه‌های کلاهبرداران قرار می‌گیرند.
قاسمی توصیه کرد: قابلیت اطلاع‌رسانی پیامکی حساب‌های بانکی خود را فعال کنید تا از انجام هر تراکنش بانکی، سریعاً مطلع شوید و بتوانید به‌ موقع بررسی و پیگیری نمایید.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد:  با توجه به اینکه مسئولیت پذیرش وجوه حاصل از درآمد نامشروع و مجرمانه واریز شده به حساب، در مرحله اول متوجه صاحب حساب نیز است درصورت واریز وجه از مبدأ ناشناس، فوراً موضوع  را با پلیس در میان بگذارند .
سرهنگ قاسمی افزود: تحت هیچ عنوانی، اطلاعات شخصی حساب خود را به دیگران نداده و ترجیحاً در تجهیزات هوشمند خود نیز ذخیره نکنند.
وی تأکید کرد: برای کاریابی یا اشتغال، به سازمان‌ها و ارگان‌های رسمی و معتبر مراجعه و به تبلیغات فریبنده انتشار یافته در فضای مجازی توجه نکنید.
رئیس پلیس فتا بوشهر به شهروندان هشدار داد: حتی‌المقدور، حساب‌های بانکی خود را که فعالیت اقتصادی با آنها انجام نمی‌دهند و تراکنش خاصی ندارند را، غیرفعال کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی