شما اینجا هستید
اجتماعی » معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری گناوه: هشت روستای گناوه برای اجرای طرح سحاب بنیاد برکت انتخاب شدند

فدک- نعمت الله بهروزی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری گناوه گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته هشت روستای این شهرستان برای اجرای طرح سحاب بنیاد برکت با رویکرد اشتغال اجتماع محور انتخاب شده‌اند.

حسین امیری افزود: برای اجرای هرچه بهتر این طرح که بر محوریت توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار در یک فرآیند ۱۲ مرحله‌ای متمرکز است، نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان با نماینده بنیاد برکت و تسهیلگران در فرمانداری این شهرستان تشکیل و تصمیم‌های خوبی اتخاذ شد.

وی گفت: جزیره‌های شمالی و جنوبی، محمدی، فخرآوری، بهمنیاری شرقی و غربی، چاهبردی و شول از روستاهای هدف طرح سحاب در این شهرستان است.

امیری  اظهارداشت: بنا به تاکید نماینده بنیاد برکت استان بوشهر در  اجرای هرچه بهتر این طرح، تشکیل کارگروه تخصصی توسعه، صندوق پشتیبان و کارگروه اشتغال روستا با عضویت دهیار و  یکی از اعضای شورای اسلامی، امامت جماعت، نماینده جهادکشاورزی، معلم روستا، معتمدان و کارآفرینان با حضور تسهیلگران ضرورت دارد.

وی گفت: برای انتخاب روستاهای هدف در طرح سحاب  شاخص‌هایی درنظر گرفته شده‌است که برخورداری از جمعیت جوان و بالای ۵۰ خانوار، نرخ بیکاری بالاتر از متوسط کشوری و فراهم بودن زیرساخت‌ها از عمده آنها است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری گناوه افزود: همکاری و مساعدت اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان و تلاش مجدانه تسهیلگران برای اجرای موفق این طرح ضروری است.

وی بیان کرد: امیدواریم اجرای طرح سحاب، زمینه را برای اجرای دیگر طرح‌های بنیاد برکت در شهرستان گناوه فراهم کند.

بنیاد برکت با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه‌ امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده‌است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی