شما اینجا هستید
اجتماعی » معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری دیلم: طرح جامع مدیریت پسماند دیلم تدوین شود

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری دیلم گفت: وضعیت سایت پسماند شهر دیلم و امام حسن با ارائه یک طرح جامع و کامل توسط شهرداری و با همکاری محیط زیست و بهداشت و درمان تعیین تکلیف و تدوین شود.

محمد طاهری در نشست کمیته پسماند این شهرستان افزود: این نشست با محوریت رسیدگی و ساماندهی محل دفن زباله مرکزی شهردیلم، محور دیلم- هندیجان، ساماندهی نخالههای ساختمانی، پسماندهای ریخته شده قسمت رینگ جنوبی وورودی ازسمت گناوه و ساماندهی کانال‌های دفع آبهای سطحی درسطح شهر دیلم برگزار شده‌است.

وی اظهارداشت: شهرداری‌های دیلم و امام حسن در زمینه مدیریت و ساماندهی پسماندهای شهری حداقل‌های استانداردهای  زیست محیطی را رعایت کنند.

طاهری  بیان کرد: برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی در محل‌های جانمایی شده بر اساس مواد ۱۶ و۲۰ قانون مدیریت پسماندها اقدام شود و درصورت رعایت نکردن با متخلفان برخورد لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف و کارکردهای شهرداری مدیریت پسماند است، افزود:  با فرهنگ سازی لازم در بین مردم و اصناف مختلف مبنی بر نریختن زباله در کانال آب‌های سطحی، از هزینه‌های سرسام‌آوری که بر شهرداری وارد می‌شود کاسته خواهد شد و در جاهای مورد نیاز دیگر صرف شود.

معاون امور عمرانی فرمانداری دیلم گفت: ۸۰ درصد پروژه عملیات فاضلاب و تصفیه خانه دیلم انجام شده‌است و بقیه  این طرح به عنوان پروژه شاخص در دست اجرا است.

وی بر تعیین تکلیف پروژه های کانال‌های دفع آب‌های سطحی در لایحه بودجه شهرداری دیلم با همکاری شورای اسلامی این شهر تاکید کرد و اظهارداشت:  شهرداری دیلم با همکاری بخشداری مرکزی، محیط زیست، منابع طبیعی و بهداشت ودرمان در زمینه جانمایی و تعیین محل پیشنهادی سایت جدید پسماند شهری برنامه‌ریزی و اقدام کند./ایرنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی