شما اینجا هستید
اجتماعی » نمایشگاه مجازی دومین طرح پویش مردمی کودکان سایبری با محوریت پلیس فتا شهرستان گناوه

کودکان و ایمنی در آموزش مجازی

– از اپلیکیشن های کنترلی استفاده نمایید.
– به کودکانتهان آموزش دهید اصلاعات شخصی خود همانند تصاویر شخصی، نام، آدرس، رمز عبور و … خود را به کسی ندهند.
– برای دانلود برنامه های ارتباطی حتماً از منابع معتبر استفاده کنید.

همراهی با فرزندان یکی از مهمترین راه ها برای پیشگیری از خطرات فضای مجازی

فرزندان ما این روزها از تعاملات اجتماعی بطور فیزیکی دور هستند، آن تعاملی که در پی آن تربیت اجتماعی شکوفا می‌شد روزبه‌روز کم‌رنگ‌تر شده و تکنولوژی همه را به سمت و سوی تنهایی می‌بلعد و این شده پیشرفت روزگار دنیای مدرن انسان امروز.

در این فضای پرمخاطره والدین نقش اساسی و اصلی در حفظ امنیت کودکان در برابر آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی بر عهده دارند، آن‌ها باید سطح دانش و آگاهی خود را بالا ببرند و با آگاهی‌بخشی به کودکان و همراهی آنان در این محیط، از آسیب‌های این حوزه پیشگیری به عمل آورند.

توصیه پلیس فتا در خصوص اپلیکیشن شاد

۱- برای افزایش امنیت و حفظ حریم خصوصی از گذر واژه مناسب و مطمئن و دو مرحله‌ای استفاده شود و از ارائه آن به افراد غریبه خود داری گردد.

۲- جهت نصب و به‌روز رسانی اپلیکیشن شاد نیاز به پرداخت وجه نمی‌باشد، دانلود اپلیکیشن از وب‌سایت وزارت آموزش یا مارکت‌های معتبر صورت گیرد.

مدیریت زمان حضور فرزندان در فضای مجازی

والدین برای نظارت دقیق و کنترل‌شده بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی می‌توانند از ابزارهای کنترلی و نظارت والدین استفاده کنند. زمان استفاده از اینترنت توسط کاربران و زمان استفاده از ابزارهای هوشمند را هدفمند کرده و زمینه افزایش امنیت سایبری خانواده را فراهم می‌آورند.

هشدار پلیس فتا در خصوص انتشار اپلیکیشن های جعلی شاد

هشدار پلیس فتا در خصوص انتشار اپلیکیشن جعلی شاد

❗️⭕️اخیرا نیز مجرمان سایبری، برنامه‌های جعلی شاد را در فضای مجازی انتشار داده‌اند و با تبلیغات گسترده در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های‌اجتماعی، دانش‌آموزان را به نصب نرم‌افزار جعلی شاد تشویق می‌کنند.

راهکارهای حفظ امنیت کودکان در آموزش مجازی

باتوجه به افزایش حضور کودکان در محیط های آموزش مجازی در ایام کرونا بیش از پیش لازم است والدین نظارت بیشتری بر فعالیت کودکان در فضای مجازی داشته باشند.

۱) والدین با کودک در محیط های آموزش آنلاین همراه شده و بر فعالیت آنها نظارت داشته باشند.

۲) به کودک آموزش دهید اطلاعات خصوصی خود را بدون اطلاع والدین در فضای مجازی منتشر نکند.

۳) برای میزان استفاده کودک از فضای مجازی برنامه ریزی داشته باشید و ساعات مشخصی را تعیین کنید.

آموزش مجازی

به فرزنــدان خود آمــــوزش دهیــــم: “ ارسـال تصاویـر خصوصی در فضای مجازی به اشخاص غـــریبه ممنوع است”

⭕️نظارت والدین بر فضای مجازی کودکان ⭕️

✅استفاده کودکان و نوجوانان از فناوری اطـلاعات، ابزارهای هوشمند و به بطور کلی استفاده از تکنولوژی، در صورت نداشتن علم استفاده از آن می‌تواند نگران‌کننده باشد.

✅والدین گرامی باید اطلاعات خود را در مورد فناوری اطلاعات، تکنولوژی های مورد استفاده و کاربردهای آن افزایش دهند تا بتوانند در مواقع لزوم، از توانایی‌های خویش برای کنترل و نظارت بر کار فرزندان‌شان استفاده کنند.

✅یکی از روش های نظارتی، استفاده از نرم‌افزارهای کنترل‌کننده و محدودکننده است که به والدین کمک می‌کند تا هم بر فرزندان‌شان نظارت داشته باشند .

✅بهترین موارد استفاده از اینترنت برای کودکان زمانی است که با همراهی والدین صورت پذیرد ویا اینکه موارد حفاظتی مانند فیلترینگ خانگی(کنترل والدین) قبل از استفاده کودک از اینترنت لحاظ شده باشد.

#پلیس_فتا

#کودکان_سایبری
#کلیک_امن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی