شما اینجا هستید
عناوین خبری » ورزشکار گناوه‌ای چهارمین مدال طلای پارالمپیک ایران را به گردن آویخت

فدک- نعمت الله بهروزی؛ ” امیر خسروانی ” ورزشکار دوومیدانی کار رده نابینایان و کم بینایان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران از شهرستان گناوه موفق شد چهارمین مدال طلای پارالمپیک توکیو در رشته پرش طول را برای کشور به ارمغان آورد.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناوه گفت: این ورزشکار مستعد گناوه ای در مسابقات پرش طول پارالمپیک توکیو در کلاس تیب ۱۲ که باحضور ۱۰ ورزشکار از کشورهای آذربایجان، کوبا، سوئد، ازبکستان، آلمان و بلاروس برگزار شد توانست با ثبت رکورد هفت متر و ۲۱ سانتی متر به مدال باارزش طلا نایل شود.

رحمان عمادی افزود: این ورزشکار در این رویداد در پرش اول خود خطا کرد اما در پرش دوم با ثبت رکورد هفت متر و ۲۱ سانتی متر هم رکورد شخصی خود را ارتقا داد و هم به مدال طلا رسید.

وی اظهارداشت: در این رقابت، “ساوون”  ورزشکاری از کشور کوبا با ثبت هفت متر و ۱۶ سانتی متر توانست مدال نقره را از آن خود کند و سعید نجف زاده از آذربایجان با کسب هفت متر و ۲ سانتی متر پرید و و صاحب مدال برنز شود.

امیر خسروانی قبل از اعزام به مسابقات پارالمپیک توکیو  در گفت وگوی اختصاصی ایرنا با ایشان اعلام کرده بود که به عنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی در این رویداد مهم ورزشی جهان شرکت می‌کند و برای کسب سهمیه در پارالمپیک توکیو بیش از سه سال است که تلاش کرده است و همه تلاش و توان خود را برای کسب مدال طلا در این رویداد مهم بکار خواهم بست.

کسب مدال طلا در مسابقات کشورهای اسلامی ۲۰۱۷ در باکو،  مدال طلا و یک نقره در ماده پرش طول و  ۱۰۰ متر مسابقات جایزه بزرگ در سال ۲۰۱۷ در کشور چک ، مدال برنز بازی‌های آسیایی جاکارتا  ۲۰۱۸، مدال طلای پرش طول و نقره ۱۰۰ متر مسابقات جهانی ۲۰۱۹ در کشور لهستان  و به دست آوردن سهمیه پاراالمپیک توکیو و رنک ۲ جهان از کارنامه درخشان این ورزشکار گناوه‌ای است.

رقابت‌های پرش طول شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک صبح امروز در ورزشگاه ملی توکیو پیگیری شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی