شما اینجا هستید
اجتماعی » کمک‌های مومنانه در گناوه ادامه دارد/دست‌های سخاوت در مقابل کرونا

فدک- عصمت اسماعیلی؛ با شیوع ویروس کرونا خیران و مردم مومن شهرستان گناوه که همواره در کارهای خیر پیشگام بوده اند به یاری نیازمندان شتافتند و این کمک های مومنانه همچنان ادامه دارد.

به گزارش فدک- هجوم ناگهانی ویروس مرگبار کرونا به جوامع بشری ماه‌ها است ادامه دارد و زمانی برای پایان این درگیری بشر مشخص نیست.

اگرچه با تلاش‌ها برای یافتن راهی برای غلبه بر ویروس کرونا بی وقفه ادامه دارد و تلاشگران و مدافعان سلامت کادر درمانی نیز در خط مقدم همچنان در حال مبارزه با این دشمن ناشناخته اند اما به گفته کارشناسان هنوز هم تا غلبه بر آن زمان نیاز است.

روزهای کرونایی با همه سختی‌های و مشقت‌ها و خطرات جانی که برای انسان به همراه دارد، شاهد خلق صحنه‌هایی زیبا و بی مانند در نوع دوستی و کمک به هم نوع هستیم که نشان از تجلی انسانیت در عصر ماشینی است.

در حالی که جهان متأثر از هجوم ویروس ناشناخته کرونا قرار گرفته و میلیاردها نفر از مردم کشورهای جهان در التهاب درگیری با این ویروس به سر می‌برند، انسان‌های خیر در گوشه و کنار کشور و شهرمان مشغول کمک داوطلبان به نیازمندان و حل مشکلات آسیب دیدگان از هجوم ویروس منحوس هستند.

انسان‌های خیری که تلاش می‌کنند تا در شرایط سخت ناشی از شیوع ویروس کرونا و آسیب دیدن بسیاری از اقشار متوسط و ضعیف جامعه به یاری همنوعان خود بشتابند و آنها را یاری کنند و باری از دوش همنوع بردارند.

مردم مؤمن و متدین شهرستان گناوه همواره در کارهای خیرخواهانه و عام المنفعه پیشتاز بوده‌اند و این شهرستان یکی از شهرستان‌های پیشگام در کمک رسانی به نیازمندان است که خیران آن شهره کشوری دارند و زبانزد خاص و عام هستند.

دریادلان و ساحل نشینان غیور و سرافراز این دیار با تاسی از سیره و روش اهل بیت (ع) و دستورات دینی و فرهنگ غنی اسلامی ایرانی همواره در کمک به نیازمندان و انجام امورات خیرخواهانه پیشتاز بوده‌اند.

با شیوع ویروس کرونا خیران و مردم دریادل و مؤمن شهرستان گناوه از هیچ فرصتی برای کمک به همشهریان و نیازمندان و آسیب دیدگان از شیوع این ویروس کوتاهی نکردند و در یاری رساندن به نیازمندان گام‌های بلندی برداشته‌اند.

اقشار مختلف مردم این شهرستان برای کمک به همنوعان خود در این شرایط سخت اقتصادی ناشی از هجوم کرونا از هر فرصتی بهره برده‌اند و در برنامه‌های مختلف و به عناوین گوناگون نهان و آشکار یاریگر نیازمندان شده‌اند.

گناوه پیشتاز کمک به هم‌نوع

امام جمعه گناوه در گفتگو با خبرنگار فدک اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا و در راستای لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب ستاد رزمایش کمک‌های مومنانه در شهرستان گناوه تشکیل شد و خیران و مردم مؤمن و متدین شهرستان کمک‌های خود را برای یاری نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا اهدا کردند.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی افزود: مردم متدین و نیکوکار و خیران این شهرستان همواره در کارهای انسان دوستانه و کمک به همنوعان زبانزد خاص و عام و پیشگام هستند و امسال نیز با وجود مشکلات اقتصادی از ابتدای شیوع ویروس کرونا به کمک نیازمندان شتافتند.

وی بیان کرد: خیران و بازاریان شهرستان در طرح رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه در ماه مبارک رمضان کمک‌های خوبی کردند که در چندین مرحله بین نیازمندان آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

امام جمعه گناوه یادآور شد: با توجه به تاکید اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار تصویری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر اجرایی شدن نهضت تعاون و احسان و در راستای لبیک به این فرمان، ذبح قربانی با نیت سلامتی امام زمان (عج) و مردم عزیز ایران اسلامی و همچنین رفع بیماری کرونا و دفع بلیات در قالب دومین رزمایش ستاد قرارگاه مواسات و همدلی مومنانه نیز انجام و بین نیازمندان توزیع شد.

وی تصریح کرد: دومین رزمایش ستاد قرارگاه مواسات و همدلی مومنانه در این شهرستان در حال اجراست و در قالب نهضت تعاون و احسان بسته‌های حمایتی بین نیازمندان و مستمندان توزیع شده است.

وی یادآور شد: در روز عید سعید قربان نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعدادی گوسفند ذبح و بسته بندی و میان مستمندان، نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا در قالب کمک‌های مومنانه توزیع شد.

توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان گناوه نیز در گفتگو با خبرنگار فدک اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی شهرستان گناوه همگام با سایر اقشار مردم مؤمن شهرستان و در راستای لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم یاری رساندن به نیازمندان و مشارکت در کمک‌های مومنانه، به یاری نیازمندان و آسیب دیدگان از شیوع ویروس کرونا شتافتند.

عبدالحمید شیخی افزود: همزمان با شیوع کرونا هیئت‌های مذهبی شهرستان گناوه در نقاط مختلف شهرستان، از همه امکانات و توانایی خود برای حضور مومنانه در برنامه‌ها و کمک به همنوعان بهره گرفتند و در برنامه‌های مختلف حضوری فعال داشته‌اند.

وی گفت: هیئت‌های مذهبی شهرستان گناوه با تهیه بسته‌های معیشتی و بهداشتی و توزیع بین نیازمندان و خانوارهای آسیب دیده از کرونا و مشارکت و همراهی در طرح مواسات در روزهای شیوع کرونا به یاری مستمندان پرداختند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان گناوه بیان کرد: هیئت‌های مذهبی در کنار پایگاه‌های بسیج، گروه‌های جهادی، خادم یاران رضوی، خیریه امام حسین (ع) و سایر اقشار مردم علاوه بر توزیع اقلام معیشتی در تولید اقلام بهداشتی و توزیع این اقلام نیز مشارکت کرده‌اند.

بازاریان بازار گناوه نیز که یکی از مهمترین بازارهای تجاری کشور و استان بوشهر محسوب می‌شود علاوه بر تجارت در رویدادهای اجتماعی نقش مهمی ایفا کرده‌اند و در کمک‌های خیرخواهانه نیز پیش قدم بوده‌اند.

بازاریان بازار گناوه در زمان شیوع کرونا نیز با تعطیل کردن مغازه‌های خود سهمی مهم در پیشگیری از شیوع این بیماری در استان بوشهر داشتند.

کسبه و بازاریان گناوه که تعطیلات نوروز بهترین برهه زمانی برای درآمدزایی و امرار معاش آنان بود از مادیات و منافع شخصی خود گذشتند و با تعطیلی مغازه‌ها به‌منظور پیشگیری از ویروس کرونا حس نوع‌دوستی خود را در این برهه که سلامت مردم به خطر افتاده به نمایش گذاشتند و این حرکت الگویی برای دیگر بازارهای کشور شد.

علاوه بر آن بازاریان گناوه در کارهای خیرخواهانه و کمک‌های انسان دوستانه نیز در کنار سایر اقشار به یاری نیازمندان شتافته‌اند و همواره پیش قدم بوده‌اند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان گناوه در گفتگو با خبرنگار فدک اظهار داشت: بازاریان گناوه همزمان با شیوع کرونا و در بهترین فصل فروش یعنی عید نوروز که فروش آن با تمام سال برابر است برای حفظ سلامت شهروندان و هموطنان از سود و منفعت خود گذشتند و حدود ۵۳ روز بازار را تعطیل کردند که با تعطیل کردن به موقع مغازه‌ها کمک بزرگی به سلامت شهر و مردم شد.

سید فخرالدین حسینی افزود: بازار تجاری گناوه از مهمترین بازارهای تجاری کشور است و هم ازلحاظ قیمت مناسب اجناس و هم خوش نامی و اعتبار فروشندگان و بازاریان آن زبانزد خاص و عام است.

وی گفت: بازاریان گناوه هم در مدت تعطیلی بازار و هم پس از آن هم پای سایر مدافعان سلامت شهرستان در تأمین نیازهای بخش درمانی مانند لباس و تجهیزات بیمارستانی و کمک‌های معیشتی به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا اقدامات مؤثری انجام دادند و پیشگام بودند.

حسینی خاطرنشان کرد: بازاریان و خیرین در اهدا کمک‌های مالی‌های به مستمندان و حمایت از مدافعان سلامت شهرستان وهم ازلحاظ حضور و تأمین نیروی انسانی کوتاهی نکردند و هر چه در توان داشتند در این زمینه همکاری و همیاری کردند.

وی گفت: بسیاری از بازاریان علاوه بر کمک‌های مالی در کنار نیروهای بسیج، سپاه، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی در روزهای ابتدای شیوع کرونا برای محافظت از شهر حضور یافتند.

وی گفت: کمک‌های انسان دوستانه و خیرخواهانه بازاریان به آسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا همچنان هم ادامه دارد و خیرین همراه سایر اقشار به یاری نیازمندان می‌شتابند.

کمک به همنوعان ریشه در فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی مردم کشور ما دارد و آنها در عبور از سختی‌ها و ناملایمات همواره یاریگر هم بوده‌اند و این بار نیز به فضل الهی در کنار هم بر این دشمن پیروز خواهند شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی