شما اینجا هستید
اجتماعی » کمیته نظارت ستاد مقابله با کرونا در گناوه با تخلفات صنوف بشدت برخورد می‌کند

فدک- نعمت الله بهروزی؛ مسئول روابط عمومی کمیته نظارت ستاد مقابله با کرونا گناوه گفت: باتوجه به وضعیت قرمز کرونایی در این شهرستان و اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای، درصورتی که صنوف و دیگر مشاغل پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

بهروز شهابی افزود: تمامی واحدهای صنفی، دستگاه‌های اجرائی و اماکن عمومی ملزم به رعایت دستورالعمل‌های اعلام شده ستادمقابله با کرونا استان بوشهر هستند.

وی اظهارداشت: بدین منظور در سطح شهرستان گشت‌های مشترک ستادکرونا طبق وظیفه ذاتی و ابلاغی از واحدهای صنفی فعال شده‌است و به صورت روزانه انجام می شود که درصورت مشاهده تخلف با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: آحاد شهروندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سلامت جامعه و صیانت ازتلاش کادر درمان کمک و همکاری مطلوب داشته‌اند اما در چند هفته اخیر بخاطر کم توجهی به رعایت دستورالعمل‌ها نظیر تجمع در مراسم تشییع و تدفین در آرامستان‌ها، تعداد زیادی  به بیماری کرونا مبتلا شدند.

شهابی گفت: به منظور جلوگیری از تجمع‌ها بویژه در آرامستان‌ها که دغدغه مردم و ستاد کرونا شهرستان است، باهمکاری دستگاه قضایی دستورالعملی تدوین شده‌است که تمامی چاپخانه‌ها و کانال‌های مجازی مکلف به خودداری از درج تاریخ و ساعت مراسم  در اعلامیه ها شده‌اند و چنانچه خلاف آن اقدام شود، دستگاه قضایی برخورد خواهد کرد.

مسئول روابط عمومی کمیته نظارت ستادمقابله با کرونا گناوه بیان کرد: در  یک هفته  اخیر ۷۲  فقره  بازرسی در قالب گشت مشترک از صنوف مختلف این شهرستان صورت گرفته است.

وی گفت: بازرسان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان نیز  ۱۴۷ نوبت بازرسی از صنوف و مشاغل انجام دادند که بخشی از آن مدارس، بانک‌ها و ادارات بوده‌است.

شهابی یادآورشد: اهالی شهرستان ضمن ملزم بودن به رعایت پروتکل های بهداشتی، تخلفات کرونایی واحدهای صنفی، دستگاه‌های اجرایی و دیگر مشاغل را  به شماره تلفن ۱۹۰ اطلاع دهند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از نقاط باوضعیت قرمز کرونایی در کشور  تاکنون ۶۸ بیمارفوتی داشته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی