شما اینجا هستید
اجتماعی » ۲ مرکز توانبخشی در گناوه افتتاح شد

فدک- نعمت الله بهروزی؛ به مناسبت هفته بهزیستی ۲ مرکز توانبخشی آموزشی و حرفه آموزی در آیینی با حضور مسئولان استانی و محلی همزمان با دهه امامت و ولایت فعالیت خود را در گناوه آغاز کردند.

به گزارش فدک، این مراکز شامل نخستین مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی افراد دارای اختلال طیف اتیسم با نام “بذرهای ستاره ای” و روزانه توانبخشی حرفه آموزی دختران معلول بالای ۱۴ سال “هیوا ” در شمال استان بوشهر است که تحت نظارت سازمان بهزیستی به اعضای آن در بخش های مختلف خدمات‌ ارایه می کنند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در این آیین گفت: هدف این سازمان توانمندسازی معلولان به مدل های مختلف براساس تناسب و ظرفیت این قشر مستعد است که در این راستا گام های موثری برداشته می شود.

حسین اسدی راد  اظهارداشت: مراکز  بندرگناوه خصوصی است که با همت متولیان آن مشتقانه دایر شده است و نیاز به حمایت و پشتیبانی توسط بهزیستی و مجموعه هر شهرستان دارند.

وی گفت: راه اندازی این ۲ مرکز برای استان بوشهر و بویژه در بندر تجاری گناوه بسیار اقدام ارزشمندی است که همزمان با هفته بهزیستی و دهه امامت و ولایت فعالیت خود را شروع کرده اند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر اظهارداشت: نظیر چنین مراکزی در استان بوشهر نیاز است و در هفته بهزیستی افتتاح چندین مرکز در برنامه قرار دارد.

وی ادامه داد: دایرشدن مرکز اتیسم گناوه که نیاز مبرم برای خانواده‌های دارای این اختلال هستند، بسیار ضروری بود که با همت بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز کرده است.

اسدی راد افزود: با توجه به اینکه تشخیص سریع این اختلال در مهارت آموزی کودکان اتیسمی تأثیر بسزایی را در درمان آنها ایفا می‌کند ولی بی توجهی به این رده می‌تواند مشکلات و هزینه های زیادی را در آینده متوجه جامعه و خانواده‌هایشان کند، باید بستر و شرایطی فراهم شود تا این گروه از کودکان بتوانند در چنین مراکزی، خدمات آموزشی را دریافت کنند و اجتماع پذیری بیشتری داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر اضافه کرد: مبتلایان به اتیسم ازنظر هوشی مشکل ندارند و مدل ارتباط گیری آنها به اطراف مهم و متفاوت و بنابراین کارهای آموزشی در آن پیچیده است.

وی گفت: نگاه بهزیستی، توجه به مراکز بازتوانی نظیر مرکز اتیسم است که اگر در کار خود بسیار به موقع عمل کنند، موفق می شوند و از همین کسانی که به آنها خدمات ارایه و تربیت می شوند، در آینده به شخصیت های مهم تبدیل خواهند شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی