شما اینجا هستید
اجتماعی » آهن کهنه ، پلاستیک کهنه می خریم

*ضرغام خرمی
روزهای که در خانه هستید به احتمال فراوان صدای وانت های خریدار ضایعاتی که در کوچه های شهر برای لقمه نانی می گردند شنیده اید که پلاستیک کهنه ، آهن کهنه، یخچال و کولر خرابه ، مس و..‌ خریداریم در این بین عده ای که معروف به زباله گرد هستند این افراد از اقشار ضعیف جامعه اند که با تفکیک و جمع آوری زباله و فروش آن به وانت بار که ‌دنبال خرید ضایعات هستند ارتزاق می کنند.
در سالهای اخیر کارگاه خرید ضایعاتی در مرکز شهر رشد قارچ گونه داشته اند کارگاههای عریض و طویلی که در محلات مختلف شهر، مکانی برای دپو آهن قراضه شده اند و عمدتا توسط اتباع غیر ایرانی اداره می شوند . ممکن است این سوالات برای شما خواننده وجود داشته باشد درآمد حاصل از خرید ضایعات چقدر است که تعداد زیادی وانت از صبح تا شب در کوچه پس کوچه ها و حتی روستاهای اطراف گناوه به خرید ضایعات مشغول هستند ؟
سوالات جدی که در این ارتباط وجود دارد آیا این کارگاه جمع آوری از نظر بهداشت محیط و صنف مجوز فعالیت دارند ؟
فهرست کارگاهها از طرف شهرداری به روز رسانی می شود ؟
طبق قانون فعالیت کارگاههای ضایعاتی در محدود شهر ممنوع است.
عدم نظارت مستمر بر عملکرد این کارگاه علاوه بر معظلات بهداشتی و فرهنگی می تواند محلی برای خرید احتمالی اموال مسروقه باشد ؟
خرید و فروش ضایعات باید در رسته مشاغل شهری تعریف شده و تحت نظارت مراکز مدیریت پسماند ، مرکز بهداشت ، محیط زیست و نیروی انتظامی فعالیت نمایند .

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی