شما اینجا هستید
اجتماعی » اجرای زائر سرای بزرگ حرم مطهر حضرت بی بی حکیمه به صورت وقف جمعی

فدک؛ زائر سرای بزرگ حرم مطهر حضرت بی بی حکیمه سلام الله علیها دختر بلافصل امام موسی کاظم علیه السلام بصورت با مساعدت خیرین و در قالب وقف جمعی ساخته خواهد شد.

به گزارش فدک، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: زائر سرای بزرگ حرم مطهر حضرت بی بی حکیمه سلام الله علیها دختر بلافصل امام موسی کاظم علیه السلام جهت استفاده و رفاه حال زائران بقعه متبرکه، بصورت وقف جمعی(وقف مشارکتی) با مساعدت خیرین ساخته خواهد شد.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وقف جمعی یا مشارکتی فرایندی است که طی آن اموالی مانند زمین ، ساختمان و هر چیز دیگری که قابلیت وقف شدن را داشته باشد، برای خرید و یا ساخت مشارکتی به مردم معرفی میشود و پس از جمع آوری وجوه مشارکت مردمی و رسیدن به حد نصاب لازم ، آن مال مورد نظر خریداری یا ساخته شده و صیغه وقف بر آن جاری و به وقف در می آید.بنابراین وقف جمعی به دو صورت ساخت پروژه های انتفاعی و یا پروژه های منفعتی قابل اجرا می باشد.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی گفت: یکی از راههای وقف های جمعی یا مشارکتی ، وقف بصورت صنفی است مثلاً وقف برای صنف رسانه ، وقف برای صنف روحانیون ، وقف برای صنف دانشجویان ،وقف برای صنف بازاریان، وقف برای زائران و یا برای نیازهای روز جامعه از قبیل کودکان کار ، کودکان و بیماران سرطانی ، سالمندان ، علم و فناوری ، حمایت از موسسات دانش بنیان ، ازدواج و اشتغال جوانان ، هزینه تحصیل دانش آموزان بی بضاعت و … انجام داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: گروه های اجتماعی، خیرین و واقفین علاقمند به اجرای طرح وقف های جمعی می توانند با مراجعه به ادارات اجرایی و یا دفاتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به تعیین و پیشنهاد پروژه وقف جمعی (مشارکتی) اقدام نمایند. منظور از تعیین پروژه وقف جمعی اتخاذ تصمیم توسط علاقمندان به وقف های جمعی در خصوص نوع وقف جمعی مورد نظر ،محدوده اجرا ، نیت و سطح اعتبار مورد نیاز برای ایجاد یک موقوفه می باشد که این اطلاعات در فرم درخواست مجوز وقف جمعی درج و به ستاد وقف جمعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد تحویل میگردد.

دویست و بیست و پنج بقعه متبرکه در ۹ شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد در سامانه جامع بانک مدیریت اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه ثبت شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی