شما اینجا هستید
اجتماعی » امام جمعه دیلم: بهترین فرصت جهت تبیین جایگاه ولایت در جامعه اسلامی عید غدیر خم است

فدک- امام جمعه دیلم در نشست هم اندیشی ویژه برنامه های دهه امامت و ولایت در مصلی جمعه شهرستان دیلم که با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی، مسئولین ادارات و فعالان فرهنگی برگزار شد،گفت: بهترین فرصت جهت تبیین جایگاه ولایت در جامعه اسلامی عید غدیر خم است.
به گزارش فدک به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیلم، حجت الاسلام محمود اسدی با اشاره به اینکه عید غدیر خم به عنوان عید بزرگ شیعیان و بزرگداشت آن وظیفه همه ی مسئولین و مردم است، افزود: از عید غدیر خم به عنوان عیدالله الااکبر یادشده است از آن جهت که بیست و سه سال زحمات مجاهدانه پیامبر سختی ها و دشواری های گوناگون ایشان تنها با معرفی وصی و جانشین خود کامل می شود همانگونه که خداوند متعال فرمود الیوم اکملت لکم دینکم.
وی خاطر نشان کرد: این عید بزرگ فرصت مناسبی برای تبیین جایگاه رفیع امامت و ولایت به عنوان رکن مهم تفکر اصیل شیعی در سطح جامعه و عموم مردم است.
اسدی رئیس ستاد بین المللی غدیر شهرستان دیلم ضمن تشریح جایگاه امیرالمومنین علیه السلام و واقعه غدیر از دیدگاه عقلی شیعه و اهل سنت بیان داشت: مردم و مسئولان اجرایی شهرستان باید هرچه بیشتر در تکریم و شکوه مناسبت های این ایام تلاش کرده و عزم همگانی جهت ترویج افکار ناب شیعه در دارالمومنین دیلم ایجاد کنند.
امام جمعه دیلم در ادامه شرایط کنونی جامعه در مواجه با بیماری کرونا را حائز اهمیت خواند و اظهار داشت: مهمترین مسئله در برنامه ریزی دهه ی ولایت پیوست بهداشتی برنامه های ماست لذا می بایست با رعایت پروتکالهای بهداشتی برنامه های متنوع و ارزشمندی برای مردم داشته باشیم.
فرماندار دیلم در این نشست خواستار همکاری و همراهی کلیه ادارات در جهت هرچه باشکوه تر برگزار شدن ویژه برنامه های دهه امامت و ولایت شد و گفت: دهه ولایت و امامت بهترین فرصت برای آشنایی بیشتر نسل جوان و نوجوان وآحاد مردم با فلسفه، بزرگی و قداست این عید بزرگ است و این فرصتها را باید بخوبی گرامی داشت.
احمد دشتی اظهار داشت: نسل جوان امروز باید بیش از پیش با عید غدیر آشنا شوند، واقعه غدیر کامل کننده رسالت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم است.
گفتنی است در ادامه امام جمعه و رئیس بنیاد بین المللی غدیر شهرستان دیلم ضمن قدر دانی از زحمات و تلاشهای آقای غلامشاه درویشی در جهت برگزاری برنامه های سالهای قبل دهه امامت و ولایت آقای اسماعیل عباسی را به عنوان دبیر بنیاد بین المللی غدیر شهرستان دیلم معرفی کرد.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی