شما اینجا هستید
اجتماعی » امام جمعه گناوه: علم و پژوهش اولین ماموریت حوزه و دانشگاه در گام دوم انقلاب است

فدک- نعمت الله بهروزی؛ امام جمعه گناوه گفت: اولین ماموریت حوزه و دانشگاه در اجرا و تحقق هفت‌گانه بیانیه گام دوم انقلاب، اهتمام و اهمیت به علم و پژوهش است.

به گزارش فدک، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در نشست مجازی ” وحدت حوزه و دانشگاه  ” افزود:  در بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر فرزانه انقلاب در ۲۲ بهمن سال ۹۷ صادر شد افق‌های پیش روی انقلاب اسلامی برای همگان مبرهن شده است.

وی اظهارکرد: رهبر فرزانه انقلاب پس‌ از تبیین دقیق هفت دستاورد کلان انقلاب اسلامی به بیان ظرفیت‌های بوجودآمده از برکت‌های انقلاب اسلامی می‌پردازند و  جوانان را محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی  و نیروی مستعد و کارآمد با مبانی عمیق اصلی ایمان را مهم‌ترین ظرفیت امیدبخش کشور برمی‌شمارد.

وی گفت: در چهل سال اول انقلاب، شاهد اتفاقات درخشان و ارزشمندی درحوزه علمیه و دانشگاه بودیم اما تقویت این دو مرکز مهم در گام دوم انقلاب ضرورت بیشتری می‌طلبد.

امام جمعه گناوه افزود: دومین ماموریت این دو نهاد مقدس، معنویت و اخلاق است زیرا که دو نهاد مقدس می‌توانند هم به‌عنوان الگو و اسوه برای نسل جوان باشند و هم وظیفه اخلاق و معنویت را در جامعه نهادینه کنند.

وی سومین ماموریت حوزه و دانشگاه را در بیانیه گام دوم انقلاب، اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: اقتصاد مقاومتی که یکی از خواسته‌های اکید مقام معظم رهبری از همه مسئولان بویژه مخاطب اصلی آن حوزه و دانشگاه است، می‌تواند کشور را  در برابر توطئه‌ها و  تهدیدهای دشمن مصونیت بخشد.

رکنی حسینی ادامه داد: عدالت و مبارزه با فساد یکی دیگر از ماموریت‌های حوزویان و دانشگاهیان در گام دوم انقلاب است.

وی گفت: امروز این بارقه امید در جامعه احیا شده‌ است که مبارزاتی در این زمینه با کسانی که به‌دنبال بدبین کردن مردم از نظام هستند و ما نیز می‌توانیم عدالت و مبارزه با فساد را در جامعه ترویج کنیم تا برای مردم ملموس شود.

امام جمعه گناوه افزود: عزت ملی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن هم یکی دیگر از مطالبات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب است.

وی اظهارداشت: یکی دیگر از ماموریت‌های حوزه و دانشگاه ،سبک زندگی است که متأسفانه  در خیلی از خانواده‌های ایرانی کمرنگ و تغییر کرده‌ و  با سبک دینی و اسلامی و قرآنی و الهی فاصله ایجاد شده  است.

وی گفت: مهم‌ترین رسالت حوزه و دانشگاه و اصلی‌ترین عامل تقویت و ارتباط و پیوند این دو نهاد در وحدت آرمانی و راهبردی مبتنی بر با هم نگری انقلابی و هم‌اندیشی و همفکری مؤمنانه، گفتگوی عالمانه و آزادانه، تقسیم کار منطقی و عادلانه است.

امام جمعه گناوه بیان کرد: یکی از توطئه‌های اصلی استعمار برای تسلط بر ایران جدایی بین دو نهاد حوزه و دانشگاه بوده است که با هوشمندی دانشمندان دینی و علمای اسلامی از یک‌سو و تربیت دینی بسیاری از دانشجویان و استادان ارجمند دانشگاه باعث شد تا  این پیوند به خاموشی نگراید.

وی گفت: برای رسیدن به وحدت حوزه و دانشگاه به رغم  همه چالش‌های نظری و عملی در چهل سال گذشته گام‌های بلندی برداشته‌ شده است.

این نشست به همت دانشگاه پیام نور و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران الزهرا (س) گناوه برگزار شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی