شما اینجا هستید
اجتماعی » امام جمعه گناوه: فضاهای قرآنی مناسب در گناوه گسترش یابد/ لزوم مشارکت خیرین

فدک- عصمت اسماعیلی؛ امام جمعه گناوه گفت: همه خیرین و دلدادگان و عاشقان کتاب الهی، به گسترش فضاهای مناسب آموزشی قرآن کریم کمک کنند تا در سطح شهرستان و استان این فضاها گسترش یابد.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در گفتگو با خبرنگار فدک با اشاره به انتخاب استان بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی کشور اظهار داشت: به همت همه فعالانی قرآنی به خصوص آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان که برای گسترش و بسط فعالیت‌های قرآنی در استان تلاش وافری دارند و وجود ظرفیت‌های قرآنی استان بوشهر، این استان به عنوان پایتخت قرآنی کشور برگزیده شده که قابل تقدیر است.

امام جمعه گناوه افزود: انس با قرآن تدبر در آن می‌تواند نسل جوان و نوجوان و آینده کشور ما را با اسلام و آموزه‌های آن بیشتر آشنا می‌کند و از آسیب‌ها نجات دهد.

وی یادآور شد: تدبر در قرآن و عمل به دستورات آسمانی آن سفارش، توصیه و تاکید نبی گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است که باید سرلوحه زندگی ما قرار گیرد.

وی گفت: شهرستان گناوه به همت علم داران و مشعل داران قرآن کریم یکی از شهرستان‌های قرآنی استان و کشور است و در همین راستا خواهران و برادران قرآنی به عنوان مربیان و خدمتگزاران کتاب وحی الهی تلاش‌های قابل تحسین و چشمگیری دارند.

حجت الاسلام رکنی حسینی بیان کرد: مراکز متعدد و مهم قرآنی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند که از آن جمله مرکز جامعه القرآن، مرکز آیت الله بروجردی، مرکز جوادالائمه (ع) و مرکز ریحانه النبی و سایر مراکز متعدد را می‌توان نام برد که تلاش همه مربیان و مدرسان قرآنی در این مراکز و مؤسسات در پرورش نسل قرآنی آینده قابل تقدیر است.

رئیس شورای قرآنی شهرستان گناوه گفت: به عنوان نمونه یکی از این مراکز با نام ریحانه النبی (س) که به پرورش و آموزش قرآنی نوجوانان و نونهالان مشغول است و در مکانی در محوطه مصلی جمعه گناوه که در اختیار آنها قرار گرفت به آموزش قرآنی بیش از ۲۰۰ قرآن آموز و حافظ قرآن زیر نظر مربیان قرآنی فعالیت می‌کند.

امام جمعه گناوه گفت: استقبال مردم شهرستان از این مراکز و کلاس‌های قرآنی بسیار خوب است و حضور نوجوانان و نونهالان در این مراکز چشمگیر و نویدبخش آینده درخشان قرآنی برای شهرستان است.

وی تصریح کرد: مردم و خیرین مؤمن و قرآن دوست شهرستان گناوه همواره در امور خیرخواهانه به ویژه امور معنوی و مذهبی پیشگام و زبانزد خاص و عام بوده‌اند و با توجه به اینکه استان بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی کشور انتخاب شده از همه خیرین و دلدادگان و عاشقان کتاب الهی درخواست می‌شود به گسترش فضاهای مناسب آموزشی قرآن کمک کنند تا در سطح شهرستان و استان این فضاها گسترش یابد.

گناوه پیشتاز در فعالیت‌های قرآنی

دبیر شورای قرآنی و از مربیان و پیشکسوتان قرآنی شهرستان گناوه نیز گفت: شهرستان گناوه از شهرستان‌های فعالیت در زمینه قرآن و آموزش‌های قرآنی است.

حسین مردانی افزود: فعالیت‌های قرآنی در گناوه از سه دهه پیش با شروع فعالیت‌های کانون قرآن از زیرمجموعه‌های اداره تبلیغات اسلامی با مدیریت استاد ولی زاده و حجت الاسلام عبدالحمید مردانی فعالیت‌ها به طور گسترده در سطح برادران و خواهران آغاز شد و تا سال ۹۲ مراکز قرآنی شهرستانی به صورت رسمی ثبت شدند.

وی گفت: در حال حاضر ۱۱ مؤسسه قرآنی فعال در سطح شهرستان گناوه همراه با ۱۱ خانه قرآنی فعال در سطح روستاهای شهرستان وجود دارد که زیر نظر اداره ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند.

مردانی تصریح کرد: در دهه اخیر فعالیت‌های قرآنی در سطح شهرستان بروز و ظهور بسیار خوبی داشته است که با حمایت و مدیریت امام جمعه محترم گناوه به عنوان رئیس شورای قرآنی شهرستان فعالیت‌ها و کمک همه فعالان قرانی شهرستان در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند.

وی گفت: خدا را شکریم که امروز شهرستان گناوه در زمینه قرآنی فعالیت گسترده‌ای صورت رفته است و قرآن آموزان این شهرستان در مسابقات مختلف قرآنی سطح استان و کشورمی درخشند.

مردانی یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوب قرآنی در سراسر استان بوشهر و فعالیت‌های پیشرو این استان در این زمینه، استان به عنوان پایتخت قرآنی کشور معرفی شده است و همت همه فعالانی قرآنی به خصوص آیت الله صفایی بوشهر نماینده ولی فقیه در استان که برای گسترش و بسط فعالیت‌های قرآنی در استان تلاش دارند قابل تقدیر است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی