شما اینجا هستید
اجتماعی » بازرس اتاق اصناف گناوه: واحدهای صنفی خودسرانه نرخ کالاها را افزایش ندهند

فدک- نعمت الله بهروزی؛ مسئول بازرسی و نظارت اتاق اصناف بندرگناوه گفت: واحدهای تولیدی، صنفی و خدماتی به بهانه افزایش نرخ برخی از کالاهای اساسی، مجاز به بالابردن خودسرانه نیستند و درصورت مشاهده تخلفی در دستور کار بازرسان قرار گرفته و برخورد می‌شود.

بهروز شهابی افزود: باتوجه به طرح جامع اقتصادی دولت سیزدهم و  پرداخت همزمان یارانه کالاها، تمامی کسبه و واحدهای صنفی مکلف هستند، براساس سود مجاز مشخص شده به مشتریان خدمات ارایه کنند و از سلیقه گرایی یا تعلل در اجرای قانون امتناع ورزند که در صورت مشاهده باخاطیان برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

وی اظهارداشت: از اصناف، کسبه و بازاریان انتظار می رود، همچون سنوات گذشته که همیشه همراه با دولت در اجرای قوانین و مصوبات بوده اند، در اجرای طرح عدالت اجتماعی پرداخت یارانه ها با دولت سیزدهم همکاری ویژه کنند.
مسئول بازرسی و اتاق اصناف گناوه گفت: این اتاق طبق  نوات گذشته براساس وظیفه سازمانی به تخلفات واحدهای صنفی باقید فوریت رسیدگی خواهد کرد.

شهابی بیان کرد: از زمان اجرای طرح اصلاح سیاست های ارزی،  نهادهای نظارتی این شهرستان درقالب گشت مشترک اعم از تعزیرات حکومتی، اصناف، صمت و جهادکشاورزی در دو نوبت صبح و عصر علاوه بر رصد بازار کالاهای اساسی، پیگیر شکایات مردمی هستند.

وی گفت: در اجرای ماموریت محوله، براساس تفاهم‌نامه منعقدشده، از ظرفیت بازرسان بسیج اصناف نیز استفاده می شود و دغدغه و برخی مشکلات اصناف درحوزه قیمت گذاری به مسئولان امر برای اتخاذ تصمیم منعکس می‌شود.

مسئول بازرسی و نظارت اتاق اصناف گناوه بیان کرد: باتوجه به افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مرجع قضایی رسیدگی به تخلفات، شهروندان برای ثبات و آرامش در بازار درصورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از احتکار، تقلب، گران‌فروشی، کم فروشی، امتناع از فروش، درج نکردن قیمت و صدور فاکتور خرید با  تلفن ۱۲۴  ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت، ستاد خبری ۱۳۵ تعزیرات حکومتی یا ۰۷۷۳۳۱۳۳۵۷۵  اتاق اصناف شهرستان تماس بگیرند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی