شما اینجا هستید
اجتماعی » توصیه‌های پلیس فتا استان بوشهر در خصوص چهارشنبه آخرسال

فدک- رئیس پلیس فتا استان بوشهر در خصوص خرید، فروش و آموزش ساخت مواد محترقه در فضای مجازی هشدار داد و گفت: علاوه بر تهدیدات جانی این موضوع، کلاهبرداران نیز به بهانه فروش مواد محترقه در کمین کاربران فضای مجازی هستند.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ” مهدی قاسمی ” رییس پلیس فتا بوشهر در تشریح این خبر بیان داشت : با توجه به برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال، مجرمان سایبری با ساخت صفحات جعلی تبلیغات فروش مواد محترقه از شهروندان کلاهبرداری می‌نمایند و حتی در مواردی مواد محترقه بسیار خطرناک و ناایمن را ارائه می‌دهند.
وی ادامه داد: رعایت نکات ایمنی و پرهیز از اعمال پرخطر چه در فضای مجازی چه در فضای حقیقی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی تصریح نمود: مجرمان سایبری با تبلیغات گسترده و جذاب، اقدام به فروش مواد محترقه در فضای مجازی نموده و متقاضیان خرید این اقلام که بیشتر کودکان و نوجوانان هستند را به درگاه پرداخت جعلی که از قبل طراحی نموده‌اند هدایت کرده و از آنان کلاهبرداری می‌کنند.
وی افزود: مجرمین با سوء استفاده از این ایام و تبلیغات دروغین به شیوه های مختلف دیگر و با دریافت پول و عدم ارسال مرسولات به دست متقاضیان از طعمه های خود کلاهبرداری می‌کنند .
سرهنگ قاسمی بیان داشت: با توجه به شناسایی و دستگیری تعدادی افراد مجرم در این حوزه، مشخص شد مواد محترقه کشف شده غیر استاندارد و بعضاً دست‌ساز بوده و احتمال بروز صدمات جانی و مالی را برای خریداران بوجود آورده است.
این مقام مسئول یاد آور شد: توصیه‌های پلیس را در این خصوص جدی بگیرند زیرا خسارات‌ مالی قابل جبران است اما صدمات جسمی و تلفات جانی قابل جبران نخواهد بود و والدین مراقب باشند تا فرزندان عزیزشان قربانی حوادث ناخوشایند نشوند.
رییس پلیس فتا بوشهر از شهروندان خواست : با رعایت و نظارت بر اعمال کودکان خود چهارشنبه‌ آخر سال را تبدیل به چهارشنبه سوزی نکنیم و هشدار‌های پلیس را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت سایبری اطلاع‌رسانی کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی