شما اینجا هستید
اجتماعی » دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم نمی‌خواند/ بیشترین آسیب کرونا به معیشت کارگران

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به وضعیت نامطلوب دریافتی و معیشت مستمری بگیران و بازنشستگان این استان گفت: دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم مطابقت ندارد.

سید موسی میرجهانمرد اظهار داشت: متاسفانه شاهد وضعیت نامطلوب حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران استان بوشهر هستیم و به صراحت باید اعلام کنم که درآمد و هزینه‌های زندگی این قشر با هم مطابقت نداشته و رضایت بخش نیست.

وی افزود: اخیراً دولت بحث همسان سازی و هم سطح سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را مطرح کرده و این در حالی است که ما در حال حاضر شاهد تاخیر در پرداخت حقوق‌های معوقه بازنشستگان و مستمری بگیران استان هستیم.

میرجهانمرد تعداد مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی در استان را ٣٢٠٠٠ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد شامل بازنشستگان، از کارافتادگان و بازمانده ها (همسر یا فرزندان فرد بازنشسته که در قید حیات نیستند) می شود.

رئیس کانون بازنشستگان در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در خصوص طرح همسان سازی اعلامی دولت و پیگیری های این کانون بیان کرد: بر اساس مطالب گفته شده در رسانه ها سازمان تامین اجتماعی قول اجرای طرح همسان سازی را داده است اما تاکنون در خصوص چگونگی اجرای آن هیچگونه توضیح و یا دستورالعملی به ما داده نشده است.

وی در پایان در پاسخ به شرایط کرونا و تاثیر آن در اشتغال کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی بیان کرد: متاسفانه کل جامعه کارگری استان بوشهر تحت تاثیر شرایط بحرانی ویروس کرونا قرار گرفته اند و آسیب‌های جسمی و زیان‌های مالی بسیاری به دلیل تعطیلی برخی مشاغل به کارگران وارد شده است و در واقع باید گفت کارگران بیشترین آسیب را از این شرایط متحمل شدند که امیدواریم دولت در این زمینه از کارگران شاغل حمایت بیشتری انجام دهد./ایلنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی