شما اینجا هستید
اجتماعی » در پی وقوع زلزله در استان بوشهر، اپلیکشن‌های جعلی تحت عنوان برنامه‌های تشخیص زلزله در حال انتشار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است

در پی وقوع زلزله در استان بوشهر، اپلیکشن‌های جعلی تحت عنوان برنامه‌های تشخیص زلزله در حال انتشار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است، اپلیکیشن‌هایی که آلوده به بدافزارهای مخرب و جاسوسی هستند.
کلاهبرداران سایبری با ارسال نرم افزارها و یا لینک‌های مخرب با عناوین مختلف به ‌دنبال دسترسی به اطلاعات شخصی قربانیان هستند تا از آن طریق اقدام‌ به اخاذی از آنان نمایند، لذا برای جلوگیری از هرگونه آسیب‌پذیری در این فضا از کلیک برروی لینک‌ها و یا نصب‌نرم افزارهای ارسالی توسط افراد ناشناس خودداری کنید.
شهروندان در صورت نیاز برای استفاده از اپلیکیشن‌های مورد نیاز آن‌ها را از مارکت‌های معتبر دریافت نموده و از دانلود کردن برنامه‌هایی که در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف ارائه‌ شده و یا لینک‌هایی که فاقد اعتبار لازم می‌باشند خودداری نماید.
برنامه‌های جعلی با دریافت برخی از مجوزها، امکان دسترسی به‌ تمامی اطلاعات ذخیره‌ شده در گوشی تلفن همراه را خواهند داشت که می‌توانند از قربانیان سوءاستفاده نمایند. بهترین راه‌ حل برای این‌که گرفتار اپلیکیشن‌های مخرب و آلوده نشوید این است که هرگز اپلیکیشن و برنامه‌ها را از مارکت‌های غیررسمی و کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی دانلود نکنید.
#پلیس_فتا
#کلیک_امن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی