شما اینجا هستید
اجتماعی » سخنی کوتاه با اعضای شورای اسلامی شهر دوره ششم

✍️ضرغام خرمی

خدا قوت به اعضا شورای دوره پنجم و تبریک به منتخبین شورا شهر در دوره ششم ،
امسال بخاطر شرایط کرونایی فرصتی نشد که داوطلبان شورا بصورت ویژه اقدام به برپایی جلسات گفتگوی حضوری با مردم در اماکن عمومی مثل مساجد و .. برای معرفی خود نمایند . لذا بیشتر در بستر فضای مجازی با پخش کلیپ و تیزرهای تبلیغاتی یا شنیدن حرف های مراجعین بصورت محدود در محل ستادها انتخاباتی بسنده کردند آنچه که در رقابت های انتخاباتی از داوطلبان انتظار می رفت ارائه کارنامه یعنی رزومه و برنامه یعنی نقشه راه برای ساختن شهر در چهار سال آینده بود.
به نظر نگارنده ، ابزار نه همه داوطلبان ، بلکه بخش قابل توجه ای از این عزیزان ( اسکناس و التماس) بود که باهدف جلب آرا و حذف رقیب صورت گرفت که همچنان در محافل عمومی و خصوصی مورد بحث است . قطعا این رویه از نظر اخلاق انتخاباتی ناپسند خواهد بود. امیدوارم که در آینده شاهد نباشیم .
نکته بسیار مهمی که می خواستم در این نوشتار به آن بپردازم بحث تعامل بود
تعامل در شورای شهر باید در چهار سطح اتفاق بیفتد
۱- تعامل درون سیستمی ، تعامل بین اعضا شورا ، پرهیز از سیاست زدگی و مبارزه بر سر منافع شخصی برای رسیدن به قدرت و ..که این مساله در ادوار گذشته باعث شد تا شورا به دو قطبی یا چند قطبی سیاسی تبدیل شود . تا آخرین روزهای فعالیت شورا ادامه داشت.
۲- تعامل با شهردار، مردم شهر عملکرد شهردار را از زاویه دید شورا شهر می بینند. تعامل با شهردار به معنی نبود نظارت مستمر و کوتاه آمدن در برابر تخلفاتی احتمالی نیست .بلکه به معنی ‌به همراهی و حمایت و پشتیبانی در اجرا پروژه ها عمرانی و تلاش برای جذب اعتبارات و.. خواهد بود
در ادوار گذشته شورا شهر اختلاف بین اعضا و شهردار به حدی بالا رفت که کار به میانجی گری از طرف امام جمعه محترم گناوه حاج آقای رکنی کشید. امید که تعامل موثر را بین شورا و شهردار شاهد باشیم .
۳- تعامل با دستگاههای اجرایی شهرستان بویژه مراکز آموزش عالی در شهر و استفاده از ظرفیت موجود . در این بیست سال که حقیر اطلاع دارم فقط یک یا دو بار شورای محترم در دانشگاه حضور پیدا کردند ممکن عزیزان دعوت نکردن را بهانه قرار بدهند عرض می‌کنم شورا محترم می تواند درخواست خود را مبنی بر برگزاری جلسات هم اندیشی حداقل هر سال یک بار به دانشگاه اعلام تا فرصت این جلسات فراهم شود
۳- تعامل با مردم و اصحاب رسانه، اعضا محترم در زمان تبلیغات با مردم روابط کاملا صمیمانه داشته و خواستار همفکری ، نقد جدی بودند اما با پایان فصل تبلیغات این موضوع کمرنگ و گاهی به فراموشی سپرده می‌شود. تعامل با معتمدین و جوانان محلات کمک قابل توجه ای به حل مشکلات و مانع سو تفاهمات و اتهامات خواهد شد.
نکات پایانی
* اختیارات ندارم ، اعتبارات نداریم ، وقت ندارم ، از دسترس خارج کردن تلفن همراه و پاسخگو نبودن از شما عزیزان پذیرفته شده نخواهد بود چرا که شما با آگاهی تمام پا به این عرصه گذاشتید امیدوارم که تا روزهای پایانی مصمم به خدمت کردن باشید.
*شاید برای اکثر مردم مهم نباشد که کدام یک اعضا ریس شورا خواهد بود آنچه که برای مردم مهم خواهد بود اینکه شهردار چهارسال آینده چه کسی خواهد بود خواسته یا ناخواسته شهردار آینده ، مساله اول شورا در روزها و هفته های آتی خواهد بود
آیا شورای جدید همچنان با شهردار فعلی یعنی جناب مهندس حسینی حقیقی که عملکرد قابل قبولی داشته ادامه خواهد داد ؟ یا دست به تغییر خواهد زد.
به امید موفقیت منتخبین شورای شهر در دوره ششم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی