شما اینجا هستید
اجتماعی » طرح سواد دیجیتال در چهار آموزشگاه گناوه اجرایی شد

فدک- نعمت الله بهروزی؛ معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش گناوه گفت: براساس سهمیه تعیین شده استانی، طرح سواد دیجیتال در چهار آموزشگاه ابتدایی این شهرستان اجرایی شد.

مصطفی محسنی افزود: وزارت آموزش و پرورش باتوجه به سیاست‌های کلی ابلاغی رهبرمعظم انقلاب، نقشه علمی کشور، سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی، اقدام به اجرای طرح سواد دیجیتال یکی از ضروریات زندگی امروزی، در مدارس ابتدایی کرده که در این شهرستان نیز اجرایی شده است.

وی اظهارداشت: این طرح براساس برنامه‌ریزی انجام شده و سهمیه‌ای که استان بوشهر برای این شهرستان درنظر گرفته در چهارآموزشگاه ابتدایی پسرانه و دخترانه با بکارگیری ۴۵ آموزگار و حضور یکهزار و ۲۵۰ دانش آموز تدوین شده است.

محسنی گفت: طرح سواد دیجیتال شامل برنامه نویسی و کار با رایانه است که از ماه جاری آغاز و تا پایان سال تحصیلی برای دومین سال پیاپی انجام می شود.
وی افزود: سهمیه سال قبل این طرح ۲ آموزشگاه بود که امسال ۲ سهیمه دیگر اضافه شده و در مدارس دولتی و غیر دولتی دکتر حسابی، حضرت رقیه(س)، رضوان و یاسین اجرایی شده است.

معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش گناوه بیان کرد: آموزگارانی که در این طرح بکار گمارده شدند توسط مدرسان آموزش‌های لازم را فرا گرفتند و به صورت تئوری و عملی با دانش‌آموزان کار می‌کنند.
وی گفت: ابزارها و فناوری های دیجییتال اگر به طور موثر استفاده قرار بگیرند، معلمان می‌توانند برنامه‌های درسی را برای دانش آموزان عمیق تر و کارسازتر تهیه و آموزش دهند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی