شما اینجا هستید
اجتماعی » فرماندارگناوه: اخلاق مداری در تبلیغات نامزدهای شوراها مدنظر باشد

فدک- نعمت الله بهروزی؛ فرماندار گناوه گفت: نامزدهای تائید صلاحیت شده شوراهای اسلامی در زمان تبلیغات، اخلاق و قانون مداری را سرلوحه برنامه۲های خود قرار دهند.

 غلامرضا مهرجو در جلسه هم اندیشی با نامزدهای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای گناوه و ریگ افزود: براساس ماده ۶۱ و ۶۲ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات، فعالیت تبلیغات نامزدها مشخص و تعیین شده‌است و انجام هرگونه فعالیتی تحت هر عنوان در خارج از مهلت اعلام شده ممنوع و خلاف است.

وی اظهارداشت: تبلیغات زودتر از موعد برخی نامزدها باعث تضییع حقوق دیگر نامزدها که قانون را رعایت می‌کنند، خواهد شد، هیات اجرایی و نظارت بخوبی آنان را زیر نظر و کنترل دارند و در فرآیند انتخاباتی آنان لحاظ می‌کنند.

مهرجو گفت: اصل برابری در بین نامزدها باید رعایت شود و دلیلی وجود ندارد که برخی از آنان بخواهند زودتر از موعد تبلیغات کنند.

رئیس هیات اجرایی انتخابات گناوه افزود: کسانی که قرار است مسند کرسی شوراها را به دست آورند، باید به ضوابط و قوانین پایبند باشند و  اخلاق و قانون مداری را در فعالیت‌های تبلیغاتی خود قرار دهند و به الگودر این زمینه تبدیل شوند.

وی ادامه داد: در ماده ۶۲ قانون آیین نامه اجرایی انتخابات تصریح شده درصورتی که نامزدی در زمان تبلیغات اظهارات و مطالب خلاف واقع بیان کند تخلف محسوب می‌شود و چنین اقدام‌هایی از سوی هیات نظارت و اجرایی این شهرستان و مراجع قضایی رصد و کنترل خواهد شد.

مهرجو گفت: از نامزدهای شوراهای اسلامی انتظار است با رعایت قانون، هیات‌های اجرایی و نظارت را یاری دهند و انتخابات را به نماد همدلی و یگرنگی و انسجام تبدیل و از نزاع و اختلاف بجد پرهیز کنند.

فرماندارگناوه افزود: نگاه هیات های اجرایی و نظارت انتخابات این شهرستان فراهم کردن فضایی رقابتی و آزاد منطبق با چارچوب قانونی و مشارکت حداکثری مردم است.

وی بیان کرد: برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه در این شهرستان پیش بینی شده‌است.

وی افزود: ۶۶ نامزد عضویت در شوراهای اسلامی تاکنون در شهرهای گناوه و ریگ تائید صلاحیت شده‌اند که از این مجموع ۵۶ نفر مربوط به شهر گناوه و مابقی بندرریگ هستند.

فرماندار گناوه  گفت: هرچه به زمان انتخابات نزدیکتر می‌شویم فضای شهرستان شور و شعور انتخاباتی به خود گرفته است و امیدواریم با مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای، برگ زرین دیگری در کارنامه این شهرستان ثبت و منظور شود.

در این نشست که در مصلای جمعه گناوه برگزار شد دو تن از اعضای هیات اجرایی و نظارت انتخابات مطالبی درباره تبلیغات نامزدها بیان و چند نامزد نیز سئوالاتی مطرح کردند که به آنان پاسخ داده شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی