شما اینجا هستید
اجتماعی » فرماندارگناوه: طرح اصلاح ارز ترجیحی برای مردم شفاف تبیین شود

فدک- نعمت الله بهروزی؛ فرماندار گناوه گفت: طرح مهم اصلاح ارز ترجیحی، اقدامی عادلانه و کارشناسانه توسط دولت سیزدهم به نفع مردم کلید خورده است که باید به صورت شفاف و واضح مزایا و اثرات آن در جامعه بویژه مدارس، دانشگاه‌ها، صنوف و خانواده‌ها توسط مسئولان تبیین و اطلاع رسانی شود.

به گزارش فدک، محمد تقی صفری در جلسه کارگروه تنظیم بازار این شهرستان افزود: با اطلاع رسانی شفاف و تبیین طرح اصلاح سیاست‌های ارزی ، مردم از مزایا و اثرات آن بخوبی آگاه می‌شوند و مشکلات، ابهامات  و نگرانی‌های جامعه را  برطرف خواهد کرد.

وی اظهارداشت: برای اجرای دقیق تر و هدفمند این طرح که هدف آن بهبود به معیشت و اقتصاد مردم است، نیاز به یک سری ابزار و امکاناتی است که وظیفه آن بر دوش ما مسئولان است و باید با آشنایی کامل، جهادی عمل کنیم.

صفری گفت: واقعی کردن قیمت کالاها، ثبات و رشد اقتصادی را برای کشور به همراه دارد و مردم در آینده‌ای نه چندان دور ثمرات آن را مشاهده خواهند کرد.

فرماندار گناوه افزود:  پرداخت یارانه ها به شیوه  قبل از اجرای اصلاح ارز ترجیحی، پیامدها و تبعات زیادی بر اقتصاد کشور در برداشت که کاهش بهره وری تولید، الگوی مصرف نامناسب، توزیع ناعادلانه کالای های مورد نیاز مردم ، سود و منفعت بردن افراد خاص و دلالان و قاچاقچیان در داخل و خارج کشور بخشی از آنها است.

وی ادامه داد:  اجرایی شدن طرح اصلاح سیاست‌های ارزی توسط دولت باعث شده تا معاندان و دشمنان جنگ رسانه ای و هیاهو راه بیاندازند که با هوشیای و حضور همیشه در صحنه و بصیرت افزایی مردم و با حمایتی که رهبرمعظم انقلاب از این طرح اقتصادی مهم داشته است، ، ناکام خواهد ماند.

صفری گفت: در اجرای تامین و توزیع کالاهای اساسی  روغن، مرغ، لبنیات و تخم مرغ مطابق با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار کشور تک نرخی است و دیگر دو نرخی وجود ندارد.

فرماندار گناوه نظارت بر بازار را که از وظایف و بر دوش دستگاه‌های اجرایی مرتبط و مطالبه بحق مردم است را در شرایط کنونی بسیار مهم و ضروری دانست و بیان کرد: نظارت بر کالاهای غیرمشمول طرح اصلاح ارز ترجیحی نباید به هیچ وجه  فراموش شود و در دستور کار جدی قرار گیرد.

وی بیان کرد: ناظران و بازرسان همه دستگاه‌های اجرایی باید پای کار بیایند و نظارت مستمر بر بازار داشته باشند.

صفری گفت: ضمن اینکه میدانی بر بازار نظارت خواهم کرد، بازرسان در صورت مشاهده تخلف از واحدهای صنفی برخورد قاطع و شدید و در صورت نیاز تعطیل کنند.

مدیر جهادکشاورزی گناوه گفت: برنامه ریزی لازم برای تامین مرغ اتخاذ و در بازار عرضه شده است و هیچ مشکلی در این زمینه نیست.

عباس تخم افشان افزود: در زمینه تامین روغن نیز برای خرید از کارخانه هاتمهیدات لازم اندیشیده است و جای نگرانی نیست و بین عاملان و فروشگاه‌ها  توزیع خواهد شد.

وی بیان کرد: قیمت چهار قلم کالای اساسی روغن، لبنیات، مرغ و تخم مرغ براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور تک نرخی  است و دیگر دو نرخی وجود ندارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی