شما اینجا هستید
اجتماعی » فرماندار گناوه: خدمات رسانی به زائران اربعین به نحو شایسته انجام شود

فدک- نعمت الله بهروزی؛ فرماندار گناوه گفت: با توجه به اینکه این شهرستان یکی از محورهای اصلی تردد کاروان زائران پیاده رو و خودرویی به کربلا است، ارائه خدمات به آنها و موکب‌های در مسیر، اعم از بهداشتی، حمل و نقل، تغذیه و امنیتی باید به نحو مطلوب و شایسته انجام شود.

به گزارش ایرنا، محمدتقی صفری روز یکشنبه در جلسه شورای ترافیک گناوه افزود: تمامی امکانات این شهرستان برای پذیرایی و خدمات رسانی به زائران مهیا و فراهم شود و جاده های این شهرستان که در مسیر تردد آنها  قرار دارد باید از همه لحاظ ازجمله روان سازی ترافیک، روشنایی و رفع نواقص حادثه خیز  مدنظر قرار گیرد.

وی اظهار داشت: تامین نیازهای موکب های در مسیر عبور زائران از جمله آب و برق به صورت رایگان صورت گیرد.

صفری گفت: موضوع بهداشت و سلامت زائران اربعین از نکات مهم است که شبکه  بهداشت و درمان در این زمینه اهتمام جدی داشته باشد.

فرماندار گناوه افزود: شهرداری های گناوه و بندرریگ از  موکب های در سطح شهر، حمایت و پشتیبانی و خدمات دهی کنند.

صفری بیان کرد:هیات های مذهبی شهرستان مراسم درخور و شایسته ای در ایام صفر از جمله برای  پیاده روی روز اربعین برنامه ریزی کنند.

وی گفت: مساجد شهر  برای پذیرایی و اسکان زائران مشخص شوند.

فرماندار گناوه افزود: باتوجه به در پیش بودن بازگشایی مدارس، تمامی اعضای شورا همکاری لازم با آموزش و پرورش داشته باشند و در سطح بخش نیز با محوریت بخشداران تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی بیان کزد: اعضای شورای ترافیک مکلف به اجرای مصوبه های شورا هستند و نباید کوتاهی کنند و در این زمینه شهرستان به طور جد پیگیری و دبیر شورا در جلسه بعد گزارش ارایه دهد.

فرمانده پلیس راه گناوه گفت: به علت قرار گرفتن شهرستان در مسیر تردد زائران کربلا، ترافیک در جاده های این شهرستان به دیلم روند افزایشی گرفته است.

سرگرد سیدموسی مهدیان افزود: این فرماندهی تمام تلاش خود را برای روان سازی ترافیک در مسیر زائران بکار بسته است و با برطرف کردن نقاط حادثه خیز در مسیر آنها از جمله آشکارسازی، چراغ های هشدار دهنده، نصب تابلو و علایم ویژه در پیچ ها باید اقدام شود.

ضرغام مردانی رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات گناوه گفت: موکب های این شهرستان در داخل کشور و عراق به زائران خدمات رسانی، پذیرایی و تامین غذا می‌کنند.

در این نشست اعضای شورای ترافیک شهرستان گناوه با ارایه گزارش از فعالیت های صورت گرفته، بر آمادگی کامل در خدمت رسانی به زائران اربعین تاکید کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی