شما اینجا هستید
اجتماعی » مدیر آب و فاضلاب گناوه: سرقت دریچه‌های منهول‌ فاضلاب در گناوه معضل شده است

فدک- نعمت الله بهروزی؛ مدیر آب و فاضلاب گناوه گفت: سرقت مکرر دریچه‌های منهول‌ فاضلاب در این شهر ، به معضل اساسی تبدیل شده است.

عبدالعزیز عبداللهی افزود: فاضلاب یکی از سیستم های موجود در ساختار شهرها است که  در کنار شبکه های آب، برق و گاز برای رفاه زندگی مردم فراهم  شده‌است و برای متصل کردن چند مسیر فاضلاب از منهول (چاهک) استفاده می‌شود.

وی اظهارداشت: در چند ماه اخیر سارقان دریچه های این منهول ها را می دزدند که این به یک معضل تبدیل شده و برای خودروها، موتورسیکلت سواران و عابران خطرآفرین شده است.

مدیر آب و فاضلاب گناوه گفت: دریچه‌های فاصلاب به دلیل مصالح موجود در آن و دسترسی ساده، هدف مناسبی برای سارقان است اما حفره های عمیق ناشی از سرقت آنها، خسارت‌های جانی و مالی فراوانی برای شهروندان ساکن در محلات به بار خواهد آورد.

عبداللهی بیان کرد: اگرچه تاکنون مردم با قرار دادن هر وسیله هشدار دهنده همچون چوب صندلی شکسته یا تایر خودرو و غیره درصد اطلاع رسانی از سرقت دریچه های فاصلاب برآمده اند تا از بروز خسارت های جانی و مالی جلوگیری کنند، اما این اقدام ممکن است در چند روز به بسته شدن مسیرهای فاضلاب ختم شود.

مدیر آب و فاضلاب گناوه ادامه داد: منهول های بدون درپوش، ورود انواع زباله و شاخ و برگ درختان را به شبکه فاضلاب هموار می کند که پیامد و عواقب برای سطح شهر و منازل مردم دارد.

وی با بیان اینکه روزانه ۴ تا ۵ سرقت منهول ها توسط سارقان صورت می گیرد، افزود: تداوم سرقت منهول های فاضلاب، مشکلات جدی ایجاد کرده و هزینه های زیادی را به شرکت آب و فاصلاب تحمیل می کند که جایگزینی هر کدام از دریچه ها بیش از ۴۰ میلیون ریال هزینه بدنبال دارد.

عبداللهی بیان کرد: امور آب و فاضلاب شهرستان گناوه با تعویض دریچه‌های کامپوزیت که به علت دارابودن مواد اولیه پلیمری در آن غیر قابل بازیافت و طعمه جذاب برای سارقان نیست، توانسته است گامی بزرگی در جهت کاهش هزینه‌ها بردارد.

وی گفت: هر سرقتی که از منهول‌ها تاکنون انجام و بی شمار بوده به کلانتری در صورتجلسه ای اعلام شده است

مدیر آب و فاضلاب گناوه با تقدیر از همکاری مردم در اجرای طرح و برنامه های این شبکه از آنها خواست درصورت مشاهده سرقت منهول ها، سریع به پلیس اطلاع دهند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی