شما اینجا هستید
اجتماعی » معاون بهداشت گناوه: ۱۰ درصد جمعیت گناوه سالمند هستند

فدک- نعمت الله بهروزی؛ معاون بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: ۱۰ درصد از مجموع جمعیت ۱۱۶ هزار نفری این شهرستان سالمند هستند.

به گزارش فدک، محمدرضا توکلی در جلسه شورای ساماندهی سالمندان این شهرستان افزود: ۱۰ هزار و ۲۶۲ نفر در این شهرستان سالمند هستند که از این شمار هفت هزار و ۷۱۴ نفر آنها در شهر و ۲ هزار ۵۴۸ نفر در روستاها سکونت دارند.

وی اظهارداشت: این شبکه برای سالمندان خدمات و مراقبت‌های درمانی و بهداشتی به فراخور وضعیت و براساس طبقه بندی صورت گرفته ارایه می‌دهد.

توکلی  گفت: شناسایی، ارزیابی و انجام مراقبت های درمانی نظیر بیماری های قلبی و عروقی، فشارخون، افسردگی و تغذیه در کنار برنامه‌های آموزشی از جمله اقدام‌های این شبکه برای گروه‌های سالمندان شهرستان در طول سال است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه، به آمار تزریق واکسیناسیون سالمندان تحت پوشش در زمینه مقابله با بیماری کووید ۱۹ اشاره کرد و  افزود:  ۸۶.۵ درصد سالمندان در نوبت اول ، ۸۳.۴ درصد نوبت دوم و ۵۵ درصد در نوبت سوم در این شهرستان واکسینه شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گناوه گفت: با توجه به اینکه در دین مبین اسلام بر تکریم و احترام سالمندان و حتی پدر و مادر تاکید وافری شده است، باید نسبت به رفع مسایل و مشکلات آنها بویژه نیازمندان توجه جدی صورت گیرد.

محمد اسدی افزود: ادارات عضو شورای ساماندهی سالمندان این شهرستان طبق آیین نامه ابلاغی نسبت به وظایف خود عمل کنند و لیستی از سالمندانی که مشکل مالی و معیشتی دارند، تهیه کنند.

وی اظهارداشت: در جلسات بعدی شورا، ادارات عضو شورای سالمندی گزارشی از فعالیت و برنامه های انجام شده را ارایه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گناوه گفت: بهزیستی وظایف اعضا را که آیین نامه بر آن تاکید کرده است، تک تک مشخص و در اختیار آنها قرار دهد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهرستان گناوه گفت: سالمندان شهرستان نیازمند نگاه و توجه خاص هستند و باید شرایط لازم را برای آنها فراهم کنیم.

ساناز مرادی افزود: راه اندازی مرکز توانبخشی جهت ارایه خدمات و مشاوره دهی، خانه امید، ایجاد فضای مناسب و خاص در پارک ها و محلات ، بکارگیری مشاور سالمند در فرمانداری و فراهم کردن محیطی با نشاط برای سالمندان این شهرستان لازم است.

رئیس اداره بهزیستی و دبیر شورای ساماندهی سالمندان گناوه گفت: جهت جمع آوری اطلاعات و خدمات دهی به سالمندان، ادارات این شهرستان یک رابط را دراین حوزه معرفی کنند.

یدالله خرم نژاد افزود: وظایف ادارات عضو این شورا در آیین نامه ابلاغی مشخص و تعیین شده است و هر کدام نسبت به آن عمل و همکاری کنند.

وی اظهارداشت: بهزیستی شهرستان در قبال سالمندان تحت پوشش وظایف و اختیاراتی دارد که طبق آن برنامه ریزی کرده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی