شما اینجا هستید
اجتماعی » نوجوانان گناوه خواستار برگزاری تریبون آزاداندیشی و رفع شبهات شدند

فدک- نعمت الله بهروزی؛ شماری از نوجوانان فعال اجتماعی و فرهنگی در گناوه، در نشستی خواستار برگزاری تریبون آزاداندیشی برای روشنگری، آگاه‌سازی و رفع شبهات ذهنی جوانان از جمله دانش‌آموزان در ارتباط با رویدادهای اخیر در کشور شدند.

به گزارش فدک، این نشست که با حضور برخی از نوجوانان فعال اجتماعی و فرهنگی به همت اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در فرمانداری گناوه برگزار شد، نظرها و ایده‌های مختلفی شرکت کنندگان مطرح کردند که برگزاری تریبون آزاداندیشی، اهتمام به منویات رهبرمعظم انقلاب در زمینه جهاد تبیین و بیانیه گام دوم انقلاب هچنین آشنایی دانش آموزان با دوران هشت سال دفاع مقدس و مفاهیم قرآن در مدارس از مهم ترین آنها بود.

آنها اظهارداشتند: در نشست های تریبون آزاداندیشی باید از افراد سیاسی و مطلع دعوت شود تا نسبت به فرافکنی و اطلاعات کذبی که دشمنان در جریان اتفاق ها و اغتشاش ها در کشور راه انداخته اند،  روشنگری و آگاه سازی کنند.

برگزاری تریبون آزاداندیشی توسط آموزش و پرورش شهرستان برای گوش دادن به اظهار نظرهای دانش آموزان از دیگر مطالبه‌های شرکت کنندگان در این نشست بود.

بکارگیری جوان های فعال و موفق قرآنی در آموزش و پرورش شهرستان، استفاده از مشاوران مذهبی در مدارس، بهره مندی از ظرفیت جوانان صاحب ایده و نظر در مسایل شهری و مراسم، حضور میدانی مسئولان و رفع نیازهای کانون‌های قرآنی از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

فرماندار گناوه خطاب به نوجوانان شرکت کننده در این نشست گفت: شما آینده سازان کشور تکلیف و مسئولیتی سترگ برعهده دارید که باید در پاسداری از انقلاب و آرمان ها و ارزش های بسیار مهم ایفای نقش کنید.

محمدتقی صفری بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران براحتی به دست نیامده که به آسانی آن را از دست بدهیم و در به ثمررسیدن و حراست و پاسداری از  این شجره طیببه، خون هزاران شهید ریخته و مردم ایستادگی و مقاومت زیادی  در برابر دسیسه ها و توطئه های دشمنان از خود نشان دادند.

وی اظهارکرد: انقلاب اسلامی و تفکر امام (ره) هم اینک در دورترین نقاط جهان تسری یافته و در دل دشمن هراس انداخته است.

صفری به بیان ویژگی و خصلت‌های برجسته سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: شهید سلیمانی پرچمدار اسلام و سیدالشهدای مقاومت در راه دفاع از مسلمانان و بویژه ملت ایران، شجاعانه در برابر دشمنان و گروهک تروریستی داعش ایستاد تا ناموس و خاک عزیزمان مورد تعرض قرار نگیرد.

فرماندار گناوه بر دعوت از اساتید و مشاوران زبده و مذهبی برای تبیین دستاوردهای انقلاب و نظام، بیانیه گام دوم انقلاب، جهاد تبیین و برگزاری کلاس‌های آموزشی قرآن در مدارس تاکید کرد و گفت: بهره‌گیری از نهادمقدس بسیج بهترین روزنه و فرصت طلایی در این راستا است.

فرماندار گناوه بیان کرد: در برهه کنونی که دشمنان جنگ روایتی علیه نظام و انقلاب راه انداخته‌اند، می‌طلبد که تولید محتوا با بهره‌گیری از روایات و اهل بیت (ع) و تاریخ انقلاب در فضای مجازی تدوین و انتشار داده شود.

وی به خدمات ارزشمند نظام در چهار دهه انقلاب اشاره کرد و افزود: شهرستان گناوه در این مدت بویژه در دولت سیزدهم شاهد خدمات ارزنده‌ای بوده است.

صفری گفت: تنها در هفته دولت امسال ۵۰۰ میلیاردتومان پروژه در شهرستان افتتاح و اجرایی شد که به رونق و آبادانی و توسعه روز افزون این منطقه کمک شایانی می کند.

فرماندار گناوه اظهارداشت: توجه به حوزه سلامت و بهداشت، ورزش، فرهنگی و راه‌ها در راس امور قرار دارد و در جلسه کمیته برنامه ریزی بودجه خوبی به این حوزه‌ها اختصاص یافت.

وی خواستار برپایی مستمر چنین نشست هایی در طول سال شد و بیان کرد: همه خواسته و نظرهای شما در این نشست یادداشت و بررسی و رسیدگی خواهد شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی