شما اینجا هستید
اجتماعی » نکات ضروری برای افزایش امنیت حریم خصوصی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت : نقض حریم خصوصی برابر است با هرگونه دخالت در زندگی انسان‌ها، که باید از دید دیگران در امان بماند.
سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتا استان بوشهر در تشریح این خبر هشدار داد و گفت: بسترهای فضای مجازی به عنوان یک صفحه و حریم خصوصی حتی اگر هم دارای رمزهای قوی باشد، انتخاب نشوند.
وی افزود: کاربران بدون تحقیق به اظهارات طرف مقابل حتی در صورت ارائه تصاویر هویتی، سجلی و شغلی اعتماد ننمایند.
این مقام انتظامی بیان کرد: استفاده از رمزهای ترکیبی برای تجهیزات دیجیتال همراه و تغییر دوره‌ای آنها، به‌روز کردن مستمر آنتی‌ویروس‌های معتبر میتواند در افزایش امنیت حریم خصوصی در فضای مجازی مثمر ثمر باشد.
وی ادامه داد: کاربران بر روی لینک‌های با منابع ناشناس کلیک ننمایند و همچنین تصاویر حریم خصوصی خود را در تجهیزات متصل به اینترنت ذخیره نکنند.
سرهنگ قاسمی به شهروندان گفت: برنامه‌های کاربردی بانکی و غیره از منابع معتبر دریافت نموده و موارد تبلیغ شده در شبکه‌های اجتماعی را دانلود ننمایند.
رئیس پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به اینکه آگاهی‌‌بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا است، به هموطنان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک یا تهدید توسط مجرمان و اخاذان اینترنتی، موضوع را در اولین فرصت به پلیس اطلاع دهند و به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری و مصونیت از شگردهای مجرمانه به وب سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی