شما اینجا هستید
اجتماعی » ۲۲.۵ هکتار زمین‌های ملی در دیلم رفع تصرف شد

فدک- نعمت الله بهروزی؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم استان بوشهر گفت: ۲۲ هکتار و ۵۸۷ مترمربع از زمین‌های ملی در ۶ ماه نخست امسال در این شهرستان از دست متصرفان خارج و به منابع طبیعی و بیت المال بازگردانده شد.

غلامحسین آقاجری افزود: همچنین هشت حکم قضائی خلع ید، رفع تصرف از اراضی ملی و منابع طبیعی منتظر دستور اجرا است که به محض ارسال دستور با همکاری واحد حقوقی این اداره انجام خواهد شد.

وی اظهارداشت: در  این مدت ۲ پرونده تصرف منابع طبیعی تشکیل و منجر به صدور رای شد که یک فقره آن غیرمجاز و یکی مربوط به تخریب اراضی ملی است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دیلم گفت: صیانت و حفاظت از اراضی ملی جزو اولویت‌های اصلی منابع طبیعی و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است.

وی ادامه داد: بر اساس تبصره یک  ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور وظیفه حفاظت و حراست از اراضی ملی و عمومی به عهده اداره منابع طبیعی است و پرونده‌هایی که در ارتباط با تخلفات و تصرفات عدوانی به این اراضی در مراجع قضایی تشکیل می‌شود، با جدیت تا حصول نتیجه پیگیری خواهند شد.

آقاجری گفت: اراضی ملی متعلق به عموم مردم است و وظیفه حفاظت و حراست از آنها نیز به عهده همه افراد جامعه است که انتظار داریم در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تصرف غیرمجاز از  طریق سامانه ۱۵۰۴ به این اداره گزارش دهند.

وی بیان کرد:  همکاری و تعامل مطلوب بین دادگستری و یگان حفاظت اداره منابع طبیعی وآبخیزداری این شهرستان برقرار است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نشریه فدک | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی